Technika

Afeela

Spoločnosť Sony Honda Mobility predstaví na veľtrhu CES 2024 najnovší prototyp elektromobilu AFEELA s použitím ovládača PlayStation 5. Najnovší koncept zostáva rovnaký ako prototyp, ktorý bol predstavený na veľtrhu CES 2023, ale tentoraz sa AFEELA pripravuje na sériovú výrobu. Nedávny dizajn elektromobilu so schopnosťami umelej inteligencie je nabitý technologickými prvkami, a to po oznámení spoločnosti zaoberajúcej sa mobilitou so spoločnosťami Epic Games, Microsoft a Polyphony Digital.

Spoločnosť Sony Honda Mobility sa spojila s Epic Games, aby využila Unreal Engine a vytvorila zážitok rozšírenej reality s informačno-zábavným a navigačným systémom elektromobilu AFEELA. Očakáva sa, že model AFEELA, ktorého predpremiéra sa uskutočnila na veľtrhu CES 2024, bude mať GPS a navigáciu podobnú videohre, v ktorej môže vodič aktivovať mapy ciest tak, aby vyzerali, že sa počas jazdy hrá. Údaje zachytené z pokročilých snímačov elektromobilu sa v reálnom čase premietajú do 3D objektov a umožňujú vodičovi zobraziť svoju aktuálnu polohu z akéhokoľvek uhla.

Spolupráca spočíva v tom, že spoločnosť Microsoft spoluvytvára konverzačného osobného agenta pre systém AFEELA s využitím služby Azure OpenAI. Nastavenie s podporou hlasu s prízvukom a tónom podobným ľudskému umožňuje vodičovi hovoriť so svojím osobným agentom pre mobilitu, ako keby sa rozprával so skutočným človekom. Medzi ďalšie technológie nainštalované v kabíne patria veľké obrazovky infotainmentu pre každého, interiér s potlačením hluku pripomínajúci zvukotesné kiná a priestorový zvuk od spoločnosti Sony na všetkých sedadlách a v celej kabíne.

Text a Foto: www.shm-afeela.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Mr Jones Watches

Mr Jones Watches je malá, umelecká, londýnska mini značka, ktorá vyrába svoj vlastný rad hodiniek už viac