Technika

Alfa Romeo 4C Zeus

Toto prepracované kupé, ktoré je súčasťou projektu Zeus s limitovaným počtom iba 10 vozidiel, stojí na vlastných 18-palcových predných a 19-palcových diskoch a pod lakom, ktorý Pogea Racing nazýva Petrol Volturi Pearl, sa ukrývajú uhlíkové vlákna. Na niektorých miestach boli uhlíkové vlákna ponechané odhalené, aby sa vytvoril väčší vizuálny dojem. Vďaka diéte sa už aj tak ľahké vozidlo zbavilo neuveriteľných 80 kilogramov (176 libier) a s plnou nádržou benzínu teraz váži len 899 kg.

Neónovo modrá téma pokračuje aj v interiéri, kde je výrazná farba viditeľná na voštinovom vzore aplikovanom na sedadlách a kartách dverí. Podobnú farbu má aj prešívanie v celej kabíne, ako aj spodná časť volantu a prístrojová doska na strane spolujazdca.

Skutočné kúzlo sa odohráva v motorovom priestore, kde bol prepĺňaný štvorvalcový motor s objemom 1,75 litra vylepšený na výkon 350 koní (261 kilowattov) a krútiaci moment 465 newtonmetrov. Nárast výkonu predstavuje zdravé zvýšenie výkonu o 113 koní (152 kW) a 115 Nm v porovnaní so štandardným modelom. Vďaka nemu dokáže upravené 4C Coupe zrýchliť z pokoja na 100 km/h len za 3,4 sekundy, na 100 – 200 km/h za 8,1 sekundy a maximálnu rýchlosť dosiahne za pôsobivých 304 km/h.

Je tu len jeden problém – cena, Pogea Racing chce 50 100 eur. Nezabúdajte, že to je len za úpravy, keďže cena nezahŕňa vozidlo. Tuner tvrdí, že už postavil a predal štyri takéto vozidlá, pričom každé z nich má personalizovaný štítok a individuálne sériové číslo označujúce exkluzivitu vozidla.

Text a Foto: www.pogea-racing.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Mr Jones Watches

Mr Jones Watches je malá, umelecká, londýnska mini značka, ktorá vyrába svoj vlastný rad hodiniek už viac