Technika

Alfa Romeo Junior

Športové srdce, kompaktné rozmery a taliansky štýl na prvý pohľad. Čakanie sa skončilo. Alfa Romeo predstavuje nový model JUNIOR (predtým MILANO) medzinárodnej tlači priamo v Miláne, v historickom sídle Automobilového klubu Miláno, netradičným spôsobom a s dvojakým cieľom: na jednej strane demonštrovať nový jazyk značky Alfa Romeo, na druhej strane potvrdiť toto pevné a hrdé partnerstvo s mestom, kde bola Alfa Romeo v roku 1910 založená, ako symbol dokonalej rovnováhy medzi inováciou a tradíciou, zakladateľskými charakteristikami, ktoré značku spájajú s jej rodným mestom.

V segmente preplnenom športovými verziami odvodenými od univerzálnych modelov sa JUNIOR predstavuje ako chladný a jedinečný objekt, ktorý spája podmanivý štýl s najmodernejšími technológiami z hľadiska komfortu, konektivity a jazdnej dynamiky. Nekompromisný komfort, o čom svedčí aj najväčší kufor medzi prémiovými konkurentmi (400 l). JUNIOR je k dispozícii aj v hybridnej a elektrickej verzii, bez rozdielov z hľadiska estetiky alebo výbavy, pretože jediné, na čom záleží, je fakt, že je to 100 % Alfa Romeo.

JUNIOR je k dispozícii v konfigurácii IBRIDA, ktorá ako prvá v segmente ponúka aj variant pohonu všetkých kolies Q4 s automatickým riadením zadnej nápravy, a ako ELETTRICA v dvoch výkonových variantoch s výkonom 156 k a dojazdom až 410 km, ako aj v športovejšom variante VELOCE s výkonom 240 k, ktorý je stelesnením športovej DNA značky Alfa Romeo. Dizajn sa vyvíja v charakteristických prvkoch, ktoré vytvárajú okamžité emocionálne spojenie. Koniec koncov, Alfa Romeo bola vždy zameraná na tých, ktorí hľadajú vozidlo nielen ako „dopravný prostriedok“, ale skôr pre symbiózu, puto, ktoré dokáže vyvolať „autentické emócie“.

Zmena názvu MILANO na JUNIOR
Verejnosťou obľúbený názov Milano bol zvolený ako pocta mestu, v ktorom sa v roku 1910 začala história značky. Nebolo to prvýkrát, čo sa Alfa Romeo pri výbere názvu vozidla pýtala na názor verejnosti. Predtým sa tak stalo v roku 1966 v prípade modelu Spider 1600, keď verejnosť vybrala názov Duetto.

Napriek tomu, že Alfa Romeo verila, že názov spĺňa všetky zákonné požiadavky a že existujú otázky oveľa dôležitejšie ako názov nového automobilu, rozhodla sa v duchu podpory vzájomného porozumenia zmeniť názov z „Milano“ na Alfa Romeo Junior.

Text a Foto: www.media.stellantis.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Morgan Midsummer

Spoločnosti Pininfarina a Morgan sa spájajú pri tvorbe nového otvoreného karosárskeho vozidla Midsummer.

BMW XM Mystique Allure

BMW XM Mystique Allure je prvým vozidlom v histórii značky, pri ktorého návrhu boli použité materiály z oblasti vysokej

Aston Martin Vantage

Aston Martin s hrdosťou predstavil nový model Vantage ktorý je najnovším prírastkom v kultovej rodovej línii.

House of Sound

House of Sound je dom v New Yorku, kde sú prezentované najlepšie audio produkty od spoločností McIntosh…