Technika

Alpine A4810

28 študentov magisterského štúdia dopravného dizajnu na Istituto Europeo di Design v Turíne spolupracovalo so spoločnosťou Alpine na vytvorení konceptu superauta A4810 na vodíkový pohon. Cieľom projektu je vytvoriť stroj pre rok 2035, ktorý bude mať technológie novej generácie a zároveň zostane verný značke Alpine.

A4810 je nízko položený stroj s množstvom organických kriviek v dizajne. Svetlomety sa začleňujú do špičky prednej časti, ale keď nie sú rozsvietené, sú neviditeľné. Blatníky sa dvíhajú nad zvyšok prednej časti a priestor pre cestujúcich dominuje v strede vozidla.

Zadná časť karosérie má letmé nástavce spájajúce hlavnú časť karosérie s blatníkmi. Pri pohľade zhora má zadná časť tvar písmena W. Na každom okraji sú zvislé zadné svetlá a v strede dvojité výfukové vývody.

Študenti nakreslili aj futuristickú kabínu modelu A4810. Volant vyčnieva ďaleko z palubnej dosky. Digitálne displeje na oboch stranách volantu zobrazujú, čo sa deje za vozidlom. Kabínu zdobia červené akcenty. Športové sedadlá sú rozdelené na viacero častí

„4810“ v názve konceptu je odkazom na výšku hory Mont Blanc, ktorá je súčasťou Álp. Študenti si predstavujú, že superauto meria na dĺžku 5 091 milimetrov, na šírku 2 010 milimetrov a na výšku 1 055 milimetrov.

Text a Foto: www.motor1.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Austro-Daimler ADS-R

Pred viac ako sto rokmi navrhol Ferdinand Porsche vo Wiener Neustadte v Rakúsku výnimočné pretekárske vozidlo Austro-Daimler ADS-R.

Chronomètre FB 3SPC

Hodinky Chronomètre FB 3SPC čerpajú svoju inšpiráciu z decimálnych hodiniek č. 26, ktoré v roku 1793 vyrobil Louis Berthoud.

Nissan Hyper Punk

Spoločnosť Nissan Motor Co., Ltd. priniesla na nedávny japonský veľtrh mobility fyzický model svojho koncepčného elektrického

Wami Lalique Spyder

Štýl modelu Wami Lalique Spyder bol starostlivo navrhnutý v Centre Stile spoločnosti ARES a čerpá inšpiráciu z 50. rokov minulého storočia.