Technika

Alpine A4810

28 študentov magisterského štúdia dopravného dizajnu na Istituto Europeo di Design v Turíne spolupracovalo so spoločnosťou Alpine na vytvorení konceptu superauta A4810 na vodíkový pohon. Cieľom projektu je vytvoriť stroj pre rok 2035, ktorý bude mať technológie novej generácie a zároveň zostane verný značke Alpine.

A4810 je nízko položený stroj s množstvom organických kriviek v dizajne. Svetlomety sa začleňujú do špičky prednej časti, ale keď nie sú rozsvietené, sú neviditeľné. Blatníky sa dvíhajú nad zvyšok prednej časti a priestor pre cestujúcich dominuje v strede vozidla.

Zadná časť karosérie má letmé nástavce spájajúce hlavnú časť karosérie s blatníkmi. Pri pohľade zhora má zadná časť tvar písmena W. Na každom okraji sú zvislé zadné svetlá a v strede dvojité výfukové vývody.

Študenti nakreslili aj futuristickú kabínu modelu A4810. Volant vyčnieva ďaleko z palubnej dosky. Digitálne displeje na oboch stranách volantu zobrazujú, čo sa deje za vozidlom. Kabínu zdobia červené akcenty. Športové sedadlá sú rozdelené na viacero častí

„4810“ v názve konceptu je odkazom na výšku hory Mont Blanc, ktorá je súčasťou Álp. Študenti si predstavujú, že superauto meria na dĺžku 5 091 milimetrov, na šírku 2 010 milimetrov a na výšku 1 055 milimetrov.

Text a Foto: www.motor1.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Kollokium Projekt 01

Prvé vydanie hodiniek spoločnosti Kollokium, nazvané Projekt-01, má za cieľ okamžite a bez ostychu položiť…

Alpine Alpenglow Hy4

Alpine Alpenglow H4 2024 je funkčné testovacie vozidlo, ktoré bude mať svoju premiéru na pretekoch Le Mans v júni