Technika

Angelico

Najnovšia limitovaná kolekcia hodiniek Christopha Clareta je známa pod názvom Angelico a dodáva sa vo variantoch so zlatým aj titánovým puzdrom.

Hodinky Angelico sa veľmi podobajú na hodinky Christophe Claret Maestro uvedené na trh v roku 2017, sú však výrazne zložitejšie a drahšie. V prípade modelu Maestro sa Christopheovi Claretovi podarilo skonštruovať detenčný mechanizmus odolný voči nárazom. V prípade hodiniek Aneglico umiestnil celú zostavu mechanizmu na rotujúcu platformu, čím vznikol prvý tourbillon s únikovým mechanizmom. Dokonca navrhol strojček s prevodovým systémom v štýle poistky a retiazky, ale namiesto tradičnej kovovej retiazky sa rozhodol pre silné nanovláknové lanko z materiálu, ktorý prvýkrát použil v kolekcii Christophe Claret X-Trem-1.

Vnútri hodiniek Angelico sa nachádza ručne naťahovaný strojček Christophe Claret kalibru DTC08 vlastnej výroby. Regulačný systém pracuje s frekvenciou 2,5 Hz a má celkovú rezervu energie 72 hodín. Má tiež zaujímavý spôsob ukazovania času. Minúty sú označené malou rubínovou šípkovou ručičkou, ktorá sa pohybuje po obvode ciferníka. Strojček má potom dve skákajúce hodinové okienka, ktoré sú navrhnuté tak, aby ponúkali čas v dvoch rôznych časových pásmach. Zvyšok ciferníka je venovaný veľkolepému pohľadu na strojček a zostavu tourbillonu.

Text a Foto: christopheclaret.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Mr Jones Watches

Mr Jones Watches je malá, umelecká, londýnska mini značka, ktorá vyrába svoj vlastný rad hodiniek už viac