Technika

Ararkis Sandstorm

Startup Ararkis Sandstorm podnikateľa Priven Reddyho z Južnej Afriky ho označuje za najrýchlejšie auto na svete. Teda v digitálnom svete, pretože ho ešte ani nepostavili. Je to však záležitosť za 2 milióny dolárov.

Sandstorm nesie logo spoločnosti Ararkis Automobili, je propagovaný ako dychberúci hypercar a najrýchlejší na svete, ktorý dokáže bleskovo zrýchliť z 0 na 100 km/h len za 1,5 sekundy. To je rýchlejšie ako najrýchlejšia jazda, ktorá patrí modelu Rimac Nevera: 1,74 sekundy. To je však už skutočné auto, ktoré vyrába a predáva chorvátsky startup Rimac.

Maximálna rýchlosť bude elektronicky obmedzená na 300 km/h. Nevera pritom dokáže vyvinúť rýchlosť 412 km/h alebo rekordných 275,74 km/h pri jazde vzad!

Momentálne je k dispozícii len niekoľko renderov, ktoré ukazujú veľmi agresívne štylizovaný model z iného sveta, ktorý má zodpovedať výkonu, ktorý mu je pripisovaný. Má obrovské čelné sklo, ktoré začína medzi LED svetlometmi a siaha až po strechu. Tieto svetlomety sa tiahnu od predného rozdeľovača až do svalnatých blatníkov smerom ku kamerám, ktoré plnia úlohu bočných zrkadiel.

Ararkis postaví len 20 Sandstormov, všetky budú osadené na podvozku vyrobenom na mieru z uhlíkových vlákien a hliníkových kompozitných materiálov. Startup uvádza, že vozidlo budú poháňať dva vysoko výkonné vlastné elektromotory. Výkon pomôže znížiť jednorýchlostná prevodovka. Koľko to však bude výkonu zatiaľ nie je známe.

Text a Foto: www.autoevolution.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Diodra S3

Európsky start-up Diodra má nový jednoduchý bambusový mestský ebike S3…

Tidal Piano G3

Reproduktor Tidal Piano G3 má neobvyklý dizajn a zároveň predstavuje výzvu pre mnohé…

Indian Scout 2025

Spoločnosť Indian predstavila úplne prepracovaný modelový rad Scout 2025 na čele s úplne novým…