Technika

Aston Martin DB5

V septembri uplynie presne 60 rokov od chvíle, keď Aston Martin predstavil svoju vtedajšiu novinku, ktorá sa stala ikonou britskej kultúry, dizajnu a inovácií a upevnila pozíciu Aston Martin ako jednej z najžiadanejších britských luxusných značiek.

Po šiestich desaťročiach je DB5 naďalej jedným z najikonickejších a najrozpoznateľnejších automobilov na svete a minulý víkend sa stal ústredným prvkom prezentácie Aston Martin na festivale Goodwood Revival v Sussexe spolu s najnovším prírastkom do uctievanej krvnej línie DB, prvým Super Tourerom na svete, DB12. Na znak hrdej minulosti a vzrušujúcej budúcnosti značky Aston Martin boli tieto dva modely spoločne odfotografované na snímkach, ktoré boli dnes zverejnené pri príležitosti tohto významného výročia.

Výkonný predseda predstavenstva spoločnosti Aston Martin Lawrence Stroll, ktorý je sám majiteľom modelu DB5, pri príležitosti 60. výročia jeho vzniku uviedol: „DB5 je stále príťažlivý: „Éra Davida Browna nám dala toľko skvelých športových vozidiel Aston Martin, ale žiadne z nich nebolo tak rozpoznateľné, uctievané a žiadané ako DB5, ktorý položil základy našej identity ako britskej luxusnej značky, ktorá je synonymom štýlu, výkonu a exkluzivity.

„Je správne, že pri príležitosti 60. narodenín sa na chvíľu obzrieme späť a zamyslíme sa nad neuveriteľnou úlohou tohto vozidla v našom 110-ročnom dedičstve. Sme nesmierne hrdí na to, že línia DB dnes pokračuje kritikmi oceňovaným modelom DB12, ktorý je rovnako ako tie, ktoré prišli pred ním, oslavou všetkého, čo máme radi na britských ručne vyrábaných športových vozidlách, s novou injekciou najnovších technológií a najvyššej úrovne výkonu.“

Text a Foto: media.astonmartin.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Angelico

Najnovšia limitovaná kolekcia hodiniek Christopha Clareta Angelico sa dodáva vo variantoch so zlatým aj titánovým puzdrom.

Tatra Force

Odhalenie novej generácie Tatra Force je zlomom v automobilovom priemysle a za revolučným dizajnom stojí dizajnér Lukáš Taneček.

Austro-Daimler ADS-R

Pred viac ako sto rokmi navrhol Ferdinand Porsche vo Wiener Neustadte v Rakúsku výnimočné pretekárske vozidlo Austro-Daimler ADS-R.

Chronomètre FB 3SPC

Hodinky Chronomètre FB 3SPC čerpajú svoju inšpiráciu z decimálnych hodiniek č. 26, ktoré v roku 1793 vyrobil Louis Berthoud.

Nissan Hyper Punk

Spoločnosť Nissan Motor Co., Ltd. priniesla na nedávny japonský veľtrh mobility fyzický model svojho koncepčného elektrického