Technika

Audi activesphere concept

Audi activesphere concept ako štvrtý model v sérii predstavuje vyvrcholenie koncepčných vozidiel značky so štyrmi kruhmi. Po roadsteri Audi skysphere v roku 2021, sedane Audi grandsphere a vesmírnom koncepte Audi urbansphere v apríli 2022 teraz debutuje štvordverové crossover kupé s úžasne všestranným dizajnom karosérie.

Mimoriadne elegantný automobil s dĺžkou 4,98 metra je viac než len športovým vozidlom luxusnej triedy, s pôsobivou svetlou výškou a veľkými 22-palcovými kolesami ohlasuje svoj terénny talent. Zadná časť modelu activesphere Sportback sa môže stlačením tlačidla zmeniť na otvorenú ložnú plochu („active back“) – ideálnu na prepravu rekreačného vybavenia, ako sú napríklad e-bicykle alebo vybavenie na vodné a zimné športy.

Používateľské rozhranie a UX vozidla Activesphere sú takmer kompletne navrhnuté s ohľadom na rozšírenú realitu (AR). Z pohľadu Audi, kým bude takéto vozidlo pripravené pre masový trh, okuliare a náhlavné súpravy AR budú bežnejšie. Keď si používateľ nasadí svoje vybrané zariadenie AR, Activesphere sa s ním okamžite spáruje a premietne používateľské rozhranie v 3D priestore pred hlavného používateľa a všetkých ostatných, ktorí tiež nosia zariadenie AR.

Text a Foto: www.audi-mediacenter.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Chronoswiss Delphis

Spoločnosť Chronoswiss uviedla drahú limitovanú edíciu hodiniek Chronoswiss Delphis Oracle začiatkom roka 2023.

Richard Mille RM 07-01

Richard Mille uvádza tri nové hodinky z farebnej keramiky, ktoré zobrazujú talianske umelecké a architektonické hnutie Memphis Design.

Aston Martin DB5

Po šiestich desaťročiach je Aston Martin DB5 naďalej jedným z najikonickejších a najrozpoznateľnejších automobilov na svete.

Rudis Sylva RS23

Hodinky Rudis Sylva Harmonious Oscillator RS 23 sú k dispozícii v limitovanej edícii 8 kusov v titánovej farbe a 8 kusov

QUAD Revela

Séria QUAD Revela je nová pozoruhodná séria reproduktorov od spoločnosti QUAD – tvorcov „The Closest Approach To The

Solar Airship One

Spoločnosť Euro Airship vyvíja vzducholoď Solar Airship One, ktorá plánuje obletieť viac ako 25 krajín počas 20 dní