Technika

Aventi A13-02 Ghost Tyamine

Hodinky Aventi A13-02 Ghost Tyamine™ s dizajnom lebky, ktorá zaberá leví podiel plochy ciferníka, sú kombináciou robustných, ale jemných materiálov a moderného dizajnu a sú podporené jemne zdobeným, ale vysoko výkonným švajčiarskym kalibrom. Hodinky A13-02 Ghost sú odhora až nadol vznešeným zážitkom. Príhodné, keďže to vychádza z praxe spoločnosti Aventi, ktorá ponecháva remeselnú prácu na remeselníkov a zároveň si zachováva predstavivosť a inšpiratívne dizajnérske postupy vo vlastnej réžii.

Rovnako ako pri predchádzajúcich modeloch Aventi reinterpretuje pravidlá hry, spolupracuje s firmami a partnermi po celom svete, ktorí zdokonalili remeselné umenie pri výrobe puzdier, konštrukcii strojčekov a ďalších, aby vytvorili hodinky, ktoré sú charakteristické bez kompromisov v kvalite. Touto praxou sa spoločnosť Aventi oslobodzuje od skúmania oblastí hodinárstva, ktoré by inak mohli byť uzavreté, keby bola zodpovedná za výrobu všetkého sama.

Pod zafírovým sklíčkom nepravidelného tvaru sa nachádza ďalší kus zafíru, tento umeleckejší ako ochranná vrstva nad ním. Jemne vyrobená zafírová lebka so 160 plochami a 200 rôznymi hranami je vymodelovaná za 500 človekohodín, jemne opracovaná do povrchu s hrúbkou 2,3 mm a na okrajoch ošetrená švajčiarskou technológiou BGW9 Super-LumiNova, ktorá jej dodáva nadpozemský (alebo možno je to podpozemský?) modrý lesk. Použitie farieb sa rozširuje aj na krvavý rubín strategicky umiestnený pod ľavým okom lebky. Na vrchole lebky, strašidelne vystupujúcej cez nosovú časť, sú sklovité ručičky dobre zladené s celkovým štýlom hodiniek. Ich jasná, ale zároveň pôvabne tvarovaná geometria zodpovedá štylizovanej minútovej stope. Čitateľnosť je tu trochu zhoršená, ale v tejto kategórii hodiniek je to bežný kompromis.

Text a Foto: www.ablogtowatch.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Diodra S3

Európsky start-up Diodra má nový jednoduchý bambusový mestský ebike S3…

Tidal Piano G3

Reproduktor Tidal Piano G3 má neobvyklý dizajn a zároveň predstavuje výzvu pre mnohé…

Indian Scout 2025

Spoločnosť Indian predstavila úplne prepracovaný modelový rad Scout 2025 na čele s úplne novým…