Technika

BAC Mono

Spoločnosť BAC predstavila počas Monterey Car Week 2023 v Kalifornii svoj najnovší výtvor, jednomiestny supercar Mono. Tento prelomový cestný pretekár plynule prechádza medzi bežnými ulicami a náročnými traťami. Či už sa pohybuje na ceste alebo súťaží na zložitých tratiach, Mono preukazuje výnimočný výkon v oboch scenároch. Nový superautomobil čerpá inšpiráciu z ikonického konceptu Mono značky BAC, ktorý je už viac ako desať rokov základným kameňom dedičstva značky, a majstrovsky spája protichodné prvky.

Charakteristická predná časť Mono so žraločím nosom, ktorá je charakteristickým znakom značky, ho okamžite odlišuje. Centrálne umiestnenie hlavných LED svetlometov prispieva ku kompaktnejšiemu dizajnu prednej časti. Každý aspekt a obrys vozidla bol starostlivo vytvarovaný s cieľom zlepšiť aerodynamiku. V zadnej časti sa nad podbehmi zadných kolies tiahne spojler, ktorý umocňuje futuristickú estetiku superauta.

Neill Briggs, spoluzakladateľ spoločnosti BAC a vedúci vývoja produktov, poznamenal: „Mono predstavuje autentický superautomobil BAC, ktorý stelesňuje charakteristické atribúty definujúce DNA BAC: vysoký výkon, ľahkú konštrukciu, dynamický podvozok, optimalizované odpruženie a emotívny dizajn. Rovnako dôležité je, že Mono vytvára spojenie s novým jazdným zážitkom BAC – takým, ktorý plynulo prechádza medzi jazdou na ceste a na okruhu. Tento nový superautomobil v mnohých ohľadoch vzdáva hold pôvodnému konceptu BAC, ktorý bol predstavený pred viac ako desiatimi rokmi, čím zdôrazňuje jeho trvalú aktuálnosť. Nový Mono predstavuje jednomiestnu cestovnú silu navrhnutú pre rovnováhu, ale skonštruovanú pre extrémy,“ dodal Neill.

Text a Foto: www.bac-mono.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Richard Mille RM 07-01

Richard Mille uvádza tri nové hodinky z farebnej keramiky, ktoré zobrazujú talianske umelecké a architektonické hnutie Memphis Design.

Aston Martin DB5

Po šiestich desaťročiach je Aston Martin DB5 naďalej jedným z najikonickejších a najrozpoznateľnejších automobilov na svete.

Rudis Sylva RS23

Hodinky Rudis Sylva Harmonious Oscillator RS 23 sú k dispozícii v limitovanej edícii 8 kusov v titánovej farbe a 8 kusov

QUAD Revela

Séria QUAD Revela je nová pozoruhodná séria reproduktorov od spoločnosti QUAD – tvorcov „The Closest Approach To The

Solar Airship One

Spoločnosť Euro Airship vyvíja vzducholoď Solar Airship One, ktorá plánuje obletieť viac ako 25 krajín počas 20 dní

IWC Big Pilot’s Watch

Hodinky Big Pilot’s Watch od spoločnosti IWC Schaffhausen a trieda G od spoločnosti Mercedes-Benz majú podobnú históriu.