Technika

Black Badge Ghost Ékleipsis

Ako ódu na nebeský úkaz, ktorým je zatmenie Slnka, predstavil Rolls-Royce veľmi exkluzívnu Black Badge Ghost Ékleipsis Private Collection, ktorá je limitovaná na výrobu iba 25 exemplárov.

Výrobca sa vyjadril, že Ghost Ékleipsis nie je len automobilom, ale aj zmyslovým zážitkom, ktorý sa zrodil z jedinečnej kombinácie estetických inovácií a vyspelých technológií. Ústredným prvkom jeho dizajnu je animovaný svetlomet Starlight Headliner, vytvorený tak, aby vniesol do kabíny pocit zázraku. Keď si cestujúci sadnú na svoje miesto, animované čalúnenie stropu evokuje vzrušujúce predstavenie úplného zatmenia Slnka.

Okrem toho farba exteriéru vozidla „Lyrical Copper“ zachytáva zlatistú tmu alebo éterickú žiaru zatmenia Slnka. Použitím tejto na mieru vyrobenej povrchovej úpravy vozidlo zachytáva intrigy prechádzajúceho svetla počas zatmenia. Rovnaký mandarínkový odtieň, ktorý sa nachádza na mriežke Pantheon Grille a brzdových strmeňoch, je podľa automobilky použitý aj na ručne maľovanej línii karosérie, ktorá symbolizuje tanec slnečného svetla a tieňov.

Hoci vozidlo obsahuje nespočetné množstvo ohromujúcich detailov, jeho osvetlená predná maska vyniká ako hviezda predstavenia – môže sa totiž pochváliť viac ako 1 846 laserom vyleptanými „hviezdami“, ktoré rozprávajú kroniku úplného zatmenia Slnka. Toto remeselné spracovanie vrcholí vložkou hodiniek s trblietavým 0,5-karátovým diamantom, ktorý pripomína efekt „diamantového prsteňa“ počas zatmenia. Stojí za zmienku, že ide o historický moment pre Rolls-Royce, keď bol drahokam integrovaný do rámu hodín vôbec po prvýkrát.

K ďalším detailom, ktoré stoja za zmienku, patrí iluzívny interiér Panoramic Sunset, dosiahnutý prostredníctvom viac ako 200 000 jednotlivých perforácií na sedadlách vozidla z dvojfarebnej kože Mandarin.

Text a Foto: www.rolls-roycemotorcars.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť