Technika

BMW M4 GT3 EVO

Inžinieri BMW M Motorsport intenzívne pracujú na tom, aby svoju vlajkovú loď v pretekoch GT, BMW M4 GT3, ešte viac vylepšili. Výsledkom tejto práce je verzia EVO, ktorá bola predstavená na Nürburgringu v M Showroome. BMW M4 GT3 EVO sa bude v pretekárskych pretekoch objavovať od sezóny 2025.

Kľúčom k optimalizácii BMW M4 GT3 bol pre inžinierov BMW M Motorsport intenzívny dialóg s tímami a jazdcami, pretože len keď viete, čo zákazníci potrebujú, aby mohli optimálne jazdiť s vozidlom GT, môžete ho dokonale prispôsobiť ich potrebám.

Pri BMW M4 GT3 EVO sa teda nemuseli sústrediť na čistý výkon, ale na oblasti, ako sú jazdné vlastnosti, efektivita a spoľahlivosť. Na testovaní sa podieľali predovšetkým továrenskí jazdci BMW M Jens Klingmann (GER), Bruno Spengler (CAN) a Augusto Farfus (BRA). Cena vozidla je 578 000 EUR netto.

„BMW M4 GT3 dosiahlo od svojho predstavenia viac ako 70 víťazstiev a nespočetné množstvo významných úspechov. Spomínam najmä na tituly v DTM v roku 2022, víťazstvo na 24h Spa-Francorchamps v roku 2023 a víťazstvá v severoamerickom seriáli IMSA. Som presvedčený, že model EVO BMW M4 GT3, ako aj model BMW M4 GT4, prispejú k tomu, že v najbližších rokoch budeme hrať v prvej lige pretekov GT a oslavovať ešte veľa veľkých víťazstiev. Ďakujem všetkým, ktorí sa podieľali na vývoji týchto vozidiel.“
Andreas Roos (šéf BMW M Motorsport)

Text a Foto: www.press.bmwgroup.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Bugatti Tourbillon

Nové Bugatti Tourbillon s výkonom 1 775 koní – úplne nový nástupca modelu Chiron pomenovaný podľa…

Fiat Grande Panda

Fiat Grande Panda je skôr prírastkom do rodiny než náhradou za súčasnú Pandu, ktorá bude v ponuke do

Aston Martin DBX707

Ústredným prvkom nového modelu Aston Martin DBX707 je komplexná modernizácia interiéru a nová výrazná architektúra kabíny.