Technika

BMW Vision Neue Klasse

BMW Group predstavuje BMW Vision Neue Klasse, svoj najnovší dizajnový koncept, ktorý má poskytnúť pohľad na budúci vzhľad hlavných vozidiel značky BMW. Podľa Olivera Zipseho, predsedu predstavenstva BMW AG, toto koncepčné vozidlo stelesňuje ich schopnosť inovovať v oblasti elektrifikácie, digitalizácie a udržateľnosti. Zipse zdôrazňuje, že Neue Klasse vydláždi cestu mobilite nasledujúceho desaťročia, ktoré sa začne v roku 2025, a uvedie BMW do novej éry.

Vision Vehicle bude mať verejnú premiéru na medzinárodnom autosalóne IAA Mobility 2023 v Mníchove. Vyznačuje sa výrazným dizajnovým jazykom, ktorý charakterizujú čisté línie a expanzívne povrchy, zamerané na základné prvky. Tento dizajnový prístup zvýrazňuje ikonické prvky, ako je napríklad obličková mriežka chladiča BMW a Hofmeisterov lom v grafike bočných okien, čím umocňuje nezameniteľnú estetiku BMW. V interiéri ponúka nová generácia BMW iDrive jedinečný digitálny používateľský zážitok, ktorý plynulo spája fyzickú a virtuálnu sféru. Okrem toho Neue Klasse demonštruje záväzok k udržateľnosti prostredníctvom zvýšeného využívania recyklovaných materiálov, výroby efektívne využívajúcej zdroje a plne elektrického pohonu využívajúceho technológiu BMW eDrive šiestej generácie, čím sa znižuje uhlíková stopa vozidla počas celého jeho životného cyklu.

Frank Weber, člen predstavenstva BMW AG zodpovedný za vývoj, zdôrazňuje pozoruhodný technologický pokrok Neue Klasse, vrátane o 30 % väčšieho dojazdu, o 30 % rýchlejšieho nabíjania a o 25 % vyššej účinnosti. Tento výrazný technologický skok povyšuje koncept EfficientDynamics na novú úroveň. Súčasne dizajn modelu Neue Klasse posúva hranice futuristickej estetiky. Týmto prelomovým projektom sa BMW púšťa do svojej doteraz najvýznamnejšej investície, ktorá nepíše len ďalšiu kapitolu, ale úplne novú knihu v histórii spoločnosti. Vplyv Neue Klasse sa následne rozšíri na všetky generácie modelov BMW.

Text a Foto: www.press.bmwgroup.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Richard Mille RM 07-01

Richard Mille uvádza tri nové hodinky z farebnej keramiky, ktoré zobrazujú talianske umelecké a architektonické hnutie Memphis Design.

Aston Martin DB5

Po šiestich desaťročiach je Aston Martin DB5 naďalej jedným z najikonickejších a najrozpoznateľnejších automobilov na svete.

Rudis Sylva RS23

Hodinky Rudis Sylva Harmonious Oscillator RS 23 sú k dispozícii v limitovanej edícii 8 kusov v titánovej farbe a 8 kusov

QUAD Revela

Séria QUAD Revela je nová pozoruhodná séria reproduktorov od spoločnosti QUAD – tvorcov „The Closest Approach To The

Solar Airship One

Spoločnosť Euro Airship vyvíja vzducholoď Solar Airship One, ktorá plánuje obletieť viac ako 25 krajín počas 20 dní

IWC Big Pilot’s Watch

Hodinky Big Pilot’s Watch od spoločnosti IWC Schaffhausen a trieda G od spoločnosti Mercedes-Benz majú podobnú históriu.