Technika

Boenicke Audio

Spoločnosť Boenicke Audio bola založená v roku 1999. Na dnešnom hifi trhu s nepreberným množstvom značiek (podľa niektorých 20 000 na celom svete!) dôkladne vyvíjali každý zo svojich produktov a pýtali sa sami seba: „Potrebuje to niekto naozaj?“ Boenicke Audio teda rástlo pomaly a organicky, pričom sa nesústredili na počet predávaných kusov, ale skôr na kvalitu a relevantnosť výrobkov.

Cieľom a najhlbším želaním spoločnosti Boenicke Audio je vymýšľať, navrhovať, vyrábať a predávať produkty, ktoré sú iné. Snažia sa a sú odhodlaní vytvárať produkty, ktoré sú oveľa viac, než sa na prvý pohľad zdá, produkty, ktoré odrážajú poctivý spôsob života a presnosť vnímania.

Sven Boenicke, zakladateľ, vedúci a majiteľ spoločnosti Boenicke Audio, akusticky navrhuje a zvukovo oživuje každú sústavu, ktorú spoločnosť predáva. Všetky výrobky skutočne nesú Svenov nekompromisný rukopis, ktorý považuje za kľúčový faktor na vytvorenie skutočne výnimočného produktu a zvukového zážitku. Všetky konečné rozhodnutia robí Sven, takže sa nikdy nestane, že by protichodné záujmy z rôznych oddelení spoločnosti zničili víziu, jednotu a v konečnom dôsledku aj kvalitu výrobku. Finančné oddelenie nikdy nezakáže použitie vynikajúcich, ale drahých ladiacich dielov alebo skriniek vyfrézovaných z masívneho dreva.

Text a Foto: boenicke-audio.ch

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Alfa Romeo Milano

Alfa Romeo predstavuje nové MILANO ako symbol dokonalej rovnováhy medzi inováciou a tradíciou…

Diodra S3

Európsky start-up Diodra má nový jednoduchý bambusový mestský ebike S3…

Tidal Piano G3

Reproduktor Tidal Piano G3 má neobvyklý dizajn a zároveň predstavuje výzvu pre mnohé…