Technika

Boenicke Audio

Spoločnosť Boenicke Audio bola založená v roku 1999. Na dnešnom hifi trhu s nepreberným množstvom značiek (podľa niektorých 20 000 na celom svete!) dôkladne vyvíjali každý zo svojich produktov a pýtali sa sami seba: „Potrebuje to niekto naozaj?“ Boenicke Audio teda rástlo pomaly a organicky, pričom sa nesústredili na počet predávaných kusov, ale skôr na kvalitu a relevantnosť výrobkov.

Cieľom a najhlbším želaním spoločnosti Boenicke Audio je vymýšľať, navrhovať, vyrábať a predávať produkty, ktoré sú iné. Snažia sa a sú odhodlaní vytvárať produkty, ktoré sú oveľa viac, než sa na prvý pohľad zdá, produkty, ktoré odrážajú poctivý spôsob života a presnosť vnímania.

Sven Boenicke, zakladateľ, vedúci a majiteľ spoločnosti Boenicke Audio, akusticky navrhuje a zvukovo oživuje každú sústavu, ktorú spoločnosť predáva. Všetky výrobky skutočne nesú Svenov nekompromisný rukopis, ktorý považuje za kľúčový faktor na vytvorenie skutočne výnimočného produktu a zvukového zážitku. Všetky konečné rozhodnutia robí Sven, takže sa nikdy nestane, že by protichodné záujmy z rôznych oddelení spoločnosti zničili víziu, jednotu a v konečnom dôsledku aj kvalitu výrobku. Finančné oddelenie nikdy nezakáže použitie vynikajúcich, ale drahých ladiacich dielov alebo skriniek vyfrézovaných z masívneho dreva.

Text a Foto: boenicke-audio.ch

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Chronoswiss Delphis

Spoločnosť Chronoswiss uviedla drahú limitovanú edíciu hodiniek Chronoswiss Delphis Oracle začiatkom roka 2023.

Richard Mille RM 07-01

Richard Mille uvádza tri nové hodinky z farebnej keramiky, ktoré zobrazujú talianske umelecké a architektonické hnutie Memphis Design.

Aston Martin DB5

Po šiestich desaťročiach je Aston Martin DB5 naďalej jedným z najikonickejších a najrozpoznateľnejších automobilov na svete.

Rudis Sylva RS23

Hodinky Rudis Sylva Harmonious Oscillator RS 23 sú k dispozícii v limitovanej edícii 8 kusov v titánovej farbe a 8 kusov

QUAD Revela

Séria QUAD Revela je nová pozoruhodná séria reproduktorov od spoločnosti QUAD – tvorcov „The Closest Approach To The

Solar Airship One

Spoločnosť Euro Airship vyvíja vzducholoď Solar Airship One, ktorá plánuje obletieť viac ako 25 krajín počas 20 dní