Technika

Brabus 1300 R

Od roku 1977 je meno BRABUS synonymom luxusu, ručnej exkluzivity a výkonu. Spoločnosť BRABUS, ktorá je medzi nadšencami celosvetovo známa tvorbou vysokovýkonných superautomobilov a ako odborník na individualizáciu automobilov už viac ako štyri desaťročia, sa odvtedy presadila aj v námornom sektore prostredníctvom série exkluzívnych denných člnov. Teraz spoločnosť opäť expanduje – v spolupráci s KTM rozširuje svoje zameranie na špičkové motocykle.

BRABUS 1300 R, založený na novom modeli KTM 1290 SUPER DUKE R EVO, je najnovším prírastkom do portfólia produktov BRABUS, ktoré sú určené na zákazku a predstavujú vysoko výkonné vozidlá. Tento prémiový motocykel, navrhnutý tak, aby spájal svet prémiových motocyklov a špičkovej rafinovanosti, stanovuje nové štandardy pre tých, ktorí si potrpia na detaily.

Vyrobených bude len 154 kusov BRABUS 1300 R, pričom každý z nich bude ručne vyrobený podľa presných a starostlivých špecifikácií. Aby sa dodal ďalší nádych jedinečnej individuality, BRABUS 1300 R sa bude ponúkať len v dvoch odlišných farebných prevedeniach – MAGMA RED a SIGNATURE BLACK. Z každého variantu sa vyrobí len 77 kusov, pričom číslo 77 označuje rok založenia spoločnosti BRABUS.

BRABUS 1300 R poháňaný motorom V-Twin s výkonom 180 k a 140 Nm je dobre vybavený v oddelení výkonu. Môže sa pochváliť špičkovým veľkoobjemovým motorom s objemom 1 301 cm3 a bezkonkurenčnou úrovňou kultivovanosti. Okrem toho s poloaktívnym odpružením WP APEX, elektronickými asistentmi jazdca a režimami RIDE MODES dáva BRABUS 1300 R najavo skutočnú exkluzivitu, ručne vyrobený luxus a charakteristický štýl BRABUS.

Text a Foto: www.brabus.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Chronoswiss Delphis

Spoločnosť Chronoswiss uviedla drahú limitovanú edíciu hodiniek Chronoswiss Delphis Oracle začiatkom roka 2023.

Richard Mille RM 07-01

Richard Mille uvádza tri nové hodinky z farebnej keramiky, ktoré zobrazujú talianske umelecké a architektonické hnutie Memphis Design.

Aston Martin DB5

Po šiestich desaťročiach je Aston Martin DB5 naďalej jedným z najikonickejších a najrozpoznateľnejších automobilov na svete.

Rudis Sylva RS23

Hodinky Rudis Sylva Harmonious Oscillator RS 23 sú k dispozícii v limitovanej edícii 8 kusov v titánovej farbe a 8 kusov

QUAD Revela

Séria QUAD Revela je nová pozoruhodná séria reproduktorov od spoločnosti QUAD – tvorcov „The Closest Approach To The

Solar Airship One

Spoločnosť Euro Airship vyvíja vzducholoď Solar Airship One, ktorá plánuje obletieť viac ako 25 krajín počas 20 dní