Technika

Chronomètre FB 3SPC

Hodinky Chronomètre FB 3SPC čerpajú svoju štylistickú, technickú a estetickú inšpiráciu zo vzácneho a výnimočného výtvoru, decimálnych hodiniek č. 26, ktoré v roku 1793 vyrobil Louis Berthoud. Kaliber FB-SPC je založený na valcovej vyvažovacej pružine, ktorá je vzácnou hodinárskou špecialitou.

Ako jediné svojho druhu spĺňajú chronometrické (presné časové) kritériá COSC: certifikát ISO 3159, ktorý je možný len vďaka precíznym úpravám vykonávaným hodinármi manufaktúry.

Hodinky FB 3SPC sú mechanicky najjednoduchšie, aké Ferdinand Berthoud vyrába, ale nešetria na dizajne ani na dekorácii. Ferdinand Berthoud nie je jedinou spoločnosťou, ktorá má prekvapivý úspech ako luxusná značka s modelom, ktorý by sa dal považovať za základný. Iné spoločnosti, od FP Journe po Greubel Forsey, registrujú veľmi vysoký dopyt po svojich základnejších modeloch na rozdiel od svojich exotickejších a komplikovanejších výtvorov. Môže to byť tým, že nadšenci hodiniek tieto značky milujú, ale zdráhajú sa zaplatiť za ich špičkové modely, alebo tým, že príliš veľa nadšencov považuje komplikovanejšie výtvory za ťažko pochopiteľné.

Text a Foto: www.ferdinandberthoud.ch

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Ararkis Sandstorm

Ararkis Sandstorm sa chce stať najrýchlejším elektrickým hyperautom na svete, ktorý dosiahne rýchlosť 100 km/h len za

Sonus faber

Suprema je doteraz najambicióznejším projektom spoločnosti Sonus faber a odráža vrchol zvukového inžinierstva.