Technika

Chronoswiss Strike Two

Niektoré značky sú známe ako hodinky pre pilotov, iné ako potápačské alebo spoločenské hodinky. Chronoswiss je bezpochyby najznámejšia výrobou vynikajúcich hodiniek s regulátorom. Dnes spoločnosť Chronoswiss so sídlom v Luzerne predstavuje dve limitované edície do svojej rodiny regulátorových hodiniek radu Strike Two, ktoré sú k dispozícii ako Strike Two Golden Gear vo sviežej zlatej a sivej alebo Strike Two H2O vo skvostnej nebeskej modrej farbe.

Spoločnosť Chronoswiss je lídrom v zavádzaní regulátora do modernej éry od uvedenia prvých sériovo vyrábaných náramkových hodiniek s regulátorom v roku 1988, modelu Régulateur. Pôvod samotného regulačného mechanizmu však možno vystopovať až k hodinám zo začiatku 17. storočia. Pri tomto mechanizme sú hodiny, minúty a sekundy nesúosové, inými slovami, namiesto toho, aby sa otáčali z rovnakého bodu (zvyčajne v strede ciferníka), každá ručička sa otáča nezávisle, zvyčajne s hodinami a sekundami v malých subciferníkoch a veľkou minútovou ručičkou vychádzajúcou zo stredu ciferníka.

Puzdro z nehrdzavejúcej ocele radu Strike Two s priemerom 40 mm a hrúbkou len 12,7 mm je štíhle a elegantné. Už pri letmom pohľade na puzdro s ryhovaným rámčekom a precízne vyhotovenou korunkou je ľahko viditeľné remeselné spracovanie hodiniek Series Two. Puzdro je však len pozadím pre úžasné a remeselne spracované ciferníky. Na vrchole textúrovaných ciferníkov na hodinkách Golden Gear aj H2O sa nachádza ručne gilošovaný sekundový subciferník na 9. hodine a hodinový subciferník na 3. hodine, ktoré sú podopreté dvojitými mostíkmi a otvorené, aby odhalili pod nimi bijúci strojček Chronoswiss C.6000.

Text a Foto: www.ablogtowatch.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Alfa Romeo Junior

Alfa Romeo predstavuje nový model JUNIOR ako symbol dokonalej rovnováhy medzi inováciou a tradíciou…

Diodra S3

Európsky start-up Diodra má nový jednoduchý bambusový mestský ebike S3…