Technika

DeLorean

Výrobca malých automobilov DeLorean sa nám do pamäti zapísal len športovým vozidlom DMC-12, ktoré sa stalo kultovým vďaka filmovej sérii „Návrat do budúcnosti“.

Spoločnosť DeLorean nedávno otvorila svoj „poklad“ a ukázala fiktívne štúdie, ktoré mohli byť uvedené na trh v 80. a 90. rokoch minulého storočia. Medzi nimi bol aj DeLorean Alpha 2 – navrhnutý ako kupé s odnímateľnou strechou a motorom V8, ktorý ho poháňal. Uverejnenie štúdií však vzbudilo nový záujem mnohých fanúšikov. Ako potvrdil šéf DMC Joost de Vries pre britský magazín Top Gear, dostali veľa otázok o možnom modeli Alpha 2. Je ich toľko, že spoločnosť DeLorean teraz vážne uvažuje o tom, že štúdiu predsa len premení na sériový model. Ale len taký, ktorý by sa vyrábal v absolútne malých sériách.

De Vries neuviedol časový plán možnej sériovej výroby. Šéf DMC tiež ponechal otázku o technológii Alpha 2 bez odpovede. Fanúšikovia by v modeli konečne videli vytúžený motor V8.

Text a Foto: delorean.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Aston Martin DBX707

Ústredným prvkom nového modelu Aston Martin DBX707 je komplexná modernizácia interiéru a nová výrazná architektúra kabíny.

KEF Music Gallery

KEF Music Gallery v Hongkongu navrhla renomovaná britská interiérová firma Conran and Partners…