Technika

Ferrari Roma Spider

Ferrari Roma Spider je nadčasovo elegantné, vysoko výkonné vozidlo, ale aj moderný pohľad na elegantný taliansky životný štýl 50. a 60. rokov minulého storočia, ktorý vyhľadáva potešenie. Tento spider prenáša proporcie, objemy a špecifikácie mimoriadne úspešného konceptu Ferrari Roma, ale to, čo ho robí takým nápadným, je prijatie mäkkej strechy, riešenia, ktoré sa do ponuky Prancing Horse vrátilo na vozidle s motorom vpredu 54 rokov po uvedení modelu 365 GTS4 z roku 1969.

Ferrari Roma Spider, navrhnutý štýlovým centrom Ferrari pod vedením Flavia Manzoniho, je 2+ spider, ktorý sa môže pochváliť sofistikovanou látkovou mäkkou strechou, navrhnutou tak, aby zvýraznila dokonalé proporcie Ferrari Roma bez toho, aby modifikovala elegantne splývavý vzhľad tohto vozidla.

Rovnako ako kupé, aj Roma Spider je vybavený 3,9-litrovým V8 s dvojitým turbodúchadlom, ktorý dosahuje výkon 612 koní (456 kW) v rozmedzí 5 750 až 7 500 otáčok za minútu. Maximálny krútiaci moment je 760 Nm, ktorý je k dispozícii od 3 000 do 5 750 otáčok za minútu. Červená hranica pohonnej jednotky je pri 7 500 otáčkach za minútu. Jedinou možnosťou prevodovky je dvojspojková osemstupňová automatická prevodovka.

Ferrari uvádza, že Roma Spider dosiahne rýchlosť 100 km/h za 3,4 sekundy a 200 km/h za 9,7 sekundy. Pre porovnanie, model s pevnou strechou tiež dosiahne rýchlosť 100 km/h za 3,4 sekundy, ale 200 km/h dosiahne za 9,3 sekundy. Ferrari uvádza maximálnu rýchlosť oboch vozidiel vyše 320 km/h.

Text a Foto: www.ferrari.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Morgan Midsummer

Spoločnosti Pininfarina a Morgan sa spájajú pri tvorbe nového otvoreného karosárskeho vozidla Midsummer.

BMW XM Mystique Allure

BMW XM Mystique Allure je prvým vozidlom v histórii značky, pri ktorého návrhu boli použité materiály z oblasti vysokej

Aston Martin Vantage

Aston Martin s hrdosťou predstavil nový model Vantage ktorý je najnovším prírastkom v kultovej rodovej línii.

House of Sound

House of Sound je dom v New Yorku, kde sú prezentované najlepšie audio produkty od spoločností McIntosh…