Technika

Golden Age Streamliner

Spoločnosť Nmoto, odkazujúce na slávne časy predvojnového motorizmu, zhmotňuje tento zlatý vek do modernej inkarnácie. Motocykel zlatého veku vychádza z nového BMW C400X, spájajúceho najnovšie technológie a rýchlosť s retro štýlom. Dizajn, ktorý je celosvetovo limitovaný len na 100 kusov, v skutočnosti využíva legendárny prototyp Henderson Courtney z roku 1936.

Elegantný Nmoto Golden Age Streamliner hostí majstrovskú sadu v štýle Art Deco vyrobenú z deviatich kusov uhlíkových vlákien, vyvinutú a vyrobenú v spolupráci so spoločnosťou zillers motorcycles slávna obličková mriežka BMW sa výrazne valí od rukoväte až po zem a je spárovaná aj s mriežkami v spodnej časti karosérie. Bočné lišty sa plynulo zakrivujú a vydúvajú, akoby boli plné charakteru. dizajn dopĺňajú nové kryty smeroviek, nová skrinka svetlometov a úložný priestor pod sedadlom vodiča a spolujazdca.

Kit neo-retro sa zmestí na BMW C400X, ktoré bolo so snahou o čo najdostupnejší zákazkový kit vybrané ako cenovo najdostupnejší motocykel od značky. Poháňa ho motor s objemom 2020 350 cm3 , ktorý produkuje 35 koní a dosahuje maximálnu rýchlosť viac ako 90 km/h. Nízke ťažisko zaručuje, že jazda je vhodná do mesta. Celkovo má tento stredne veľký skúter hmotnosť 193 kg.

Nmoto je výrobca motocyklov na zákazku so sídlom na Floride a jeho výtvory sa neustále objavujú v prestížnych múzeách, na festivaloch a podujatiach, ako je Concorso d’Eleganza Villa d’Este a podobne. V súčasnosti má v ponuke osem modelov a Golden Age je jedným z nich.

Text a Foto: www.autoevolution.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Megajachta Colossea

Projekt Pierpaola Lazzariniho – megajachta Colossea s dĺžkou 204 metrov je mobilná plávajúca dokovacia stanica pre odpojiteľnú vzducholoď.

Pininfarina Enigma GT

Počas medzinárodného autosalónu Ženeva 2024 predstavuje spoločnosť Pininfarina svoj nový koncept vozidla Enigma GT na vodíkový pohon.

Rado Anatom Automatic

Hodinky Rado Anatom Automatic poháňané strojčekom Rado R766 ponúkajú presné meranie času a eleganciu bez námahy.

BMW i5 Flow NOSTOKANA

BMW Group predstavuje na veľtrhu umenia Frieze Los Angeles spojenie umenia a inovácií v podobe BMW i5 Flow NOSTOKANA.