Technika

Gordon Murray T.33

T.33 je skonštruovaný ako najkrajšie a najdokonalejšie dvojmiestne superauto na svete. Dizajn modelu T.33, ktorý zostáva verný dizajnérskemu jazyku spoločnosti Gordon Murray Automotive, je nadčasový a hlboko ovplyvnený Gordonovou fascináciou čisto štylizovanými a nádherne proporcionálnymi športovými vozidlami zo 60. rokov.

T.33 využíva novú superľahkú architektúru z karbónu a hliníka, ktorá ponúka vynikajúcu torznú tuhosť a ľahkosť. Rovnako ako pri všetkých našich vozidlách bude zostavených len 100 exemplárov, všetky starostlivo ručne. To zaručuje exkluzivitu a ponúka vysoko individuálny zážitok pre zákazníka. T.33 bude prvým vozidlom vyrobeným v novom globálnom sídle a technologickom areáli spoločnosti GMA – Highams Park vo Windleshame v grófstve Surrey, juhozápadne od Londýna. Pripojí sa k modelu T.50, vlajkovej lodi spoločnosti, v rozkvitajúcom sortimente GMA.

Pohon zabezpečuje nová prekonfigurovaná verzia motora Cosworth GMA V12, ktorý je najľahším, najvyššie (a najrýchlejšie) otáčajúcim a technicky najvyspelejším motorom V12 na svete.

Text a Foto: gordonmurrayautomotive.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Solar Airship One

Spoločnosť Euro Airship vyvíja vzducholoď Solar Airship One, ktorá plánuje obletieť viac ako 25 krajín počas 20 dní

IWC Big Pilot’s Watch

Hodinky Big Pilot’s Watch od spoločnosti IWC Schaffhausen a trieda G od spoločnosti Mercedes-Benz majú podobnú históriu.

Alfa Romeo 33 Stradale

Štúdia Concept CLA Class predstavená na autosalóne IAA Mobility 2023 v nemeckom Mníchove bude vstupnou bránou do sveta

MB&F M.A.D.1 GREEN

V roku 2021 vytvoril zakladateľ MB&F Maximilian Büsser novú značku M.A.D.Editions ako poďakovanie priateľom a rodine MB&F.

Concept CLA Class

Štúdia Concept CLA Class predstavená na autosalóne IAA Mobility 2023 v nemeckom Mníchove bude vstupnou bránou do sveta

ARNOLD & SON DSTB 42

Pri príležitosti Ženevských dní hodiniek 2023 vydáva švajčiarska značka Arnold & Son aktualizovanú verziu hodiniek DSTB-Dial-Side