Technika

Greubel Forsey Double Balancier Convexe

Vidieť naživo hodinky Greubel Forsey predstavuje výnimočnú udalosť v živote aj toho najskúsenejšieho nadšenca hodiniek. Ide o malú kapsulu mimoriadne koncentrovanej lahôdky haute horlogerie, trojnásobne kvalitnej veci, ktorá je od roku 2019 k dispozícii v športovom podaní s takzvaným puzdrom Convexe. Hoci tento svieži, objemný a zložitý zovňajšok môže obsahovať množstvo strojčekov Greubel Forsey, len máloktorý je taký veľkolepý ako práve tento: Greubel Forsey Double Balancier Convexe.

Zberatelia, ktorí chcú svoje hodinky, aj tie najzložitejšie, skutočne nosiť, vyvolali revolúciu, ktorá sa najprv točila okolo objemných hodiniek Audemars Piguet Royal Oak Concept a nárazuvzdorných hodiniek Richard Mille a nakoniec sa dostala aj k tým najjemnejším butikovým hodinárom, ako je Greubel Forsey.

Strojček Double Balancier robí presne to čo má, vtiahne vás do deja. Je to to, čo mnohí z nás na mechanických strojčekoch milujú: futuristická metropola miniatúrnych súčiastok, ktoré sa všetky týčia nad dramaticky tmavými, matnými a čierno upravenými titánovými platničkami. Stručná verzia vysvetlenia prečo bol Double Balancier vymyslený a ako funguje je, že má dva eskapementy, ktoré pracujú na frekvencii 3 Hz prakticky nezávisle od seba. Oba sú umiestnené v rôznych trojrozmerných rovinách a sú naklonené pod uhlom 35°, aby čo najlepšie čelili chybám polohy.

Je prekvapivé, že jedny z najelegantnejších a najstriedmejších hodiniek, aké kedy Greubel Forsey vyrobil, pôvodný Double Balancier, budú tak dobre reagovať na športové prevedenie. Iste, je objemný, ale využíva tento priestor na to, aby vystavil niektoré z najpozoruhodnejších hodinových súčiastok – duo masívnych vyvažovacích koliesok a viacstupňový diferenciál – a umožnil ich nosenie „za každých podmienok“.

Text a Foto: www.ablogtowatch.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Bugatti Tourbillon

Nové Bugatti Tourbillon s výkonom 1 775 koní – úplne nový nástupca modelu Chiron pomenovaný podľa…

Fiat Grande Panda

Fiat Grande Panda je skôr prírastkom do rodiny než náhradou za súčasnú Pandu, ktorá bude v ponuke do

Aston Martin DBX707

Ústredným prvkom nového modelu Aston Martin DBX707 je komplexná modernizácia interiéru a nová výrazná architektúra kabíny.