Technika

IWC Portofino

Kompletný kalendár alebo úplný kalendár je v poslednom čase veľmi aktuálnou témou. Najnovšie sa k rozrastajúcej sa skupine luxusných hodiniek, ktoré zobrazujú nielen čas a dátum, ale aj deň v týždni, mesiac a fázu mesiaca, pridávajú hodinky IWC Portofino Complete Calendar, ktoré debutujú v 18-karátovom zlate 5N a v nehrdzavejúcej oceli spolu s hodinkami IWC Portofino Automatic Pointer Date.

Je dôležité vedieť, že kompletný kalendár nie je ročný kalendár ani večný kalendár. Ročný kalendár je naprogramovaný tak, aby sa automaticky prispôsobil 30-dňovým mesiacom a posunul sa na 1. deň nasledujúceho mesiaca, zatiaľ čo večný kalendár túto funkciu rozširuje tým, že sleduje aj 28-dňové a 29-dňové februáre – opäť automaticky preskočí na 1. marec v správny čas. Naopak, to, čo robí kompletný kalendár „kompletným“, je zahrnutie všetkých hlavných kalendárnych zobrazení – dátumu, dňa, mesiaca a fázy mesiaca.

Hodinky IWC Portofino Complete Calendar ich zahŕňajú veľmi elegantným spôsobom, len s dvoma subciferníkmi, z ktorých každý obsahuje dva displeje. Fázu mesiaca a deň v týždni si môžete prečítať hneď pod 12. hodinou – kde bude niektorým určite prekážať odrezanie v hodinovej značke „XII“ – zatiaľ čo dátum a mesiac sa zobrazujú na spodnom subciferníku. Hodinky Portofino sú hlavnou voľbou šatových hodiniek IWC a ako také majú nenápadný a elegantný dizajn (známy tým, že zle reaguje na zavedenie množstva nových funkcií). Vzhľadom na zavedenú históriu vypočítavých dizajnov v jej portfóliu, ako je napríklad veľmi obľúbený portugalský chronograf z roku 2000 (ktorý bol odvtedy premenovaný na Portugieser) a, samozrejme, samotná dlhoročná kolekcia Portofino, by sme mohli odôvodnene očakávať, že IWC to zvládne.

Text a Foto: www.ablogtowatch.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť