Technika

L.U.C Full Strike Tourbillon

Koncom roka 2016, pri príležitosti 20. výročia manufaktúry, uviedla spoločnosť Chopard na trh svoj vôbec prvý minútový opakovač ako súčasť kolekcie L.U.C. V roku 2022 ich vlajkovú kolekciu ďalej obohatil model L.U.C Full Strike Tourbillon, exkluzívny výtvor, ktorý k monoblokovému zafírovému minútovému opakovaču pridáva tourbillon so zafírovým mostíkom.

Okrúhle puzdro s rozmermi 42,5 x 12,58 mm z etického 18-karátového ružového zlata (Chopard zaručuje, že ich zlato pochádza z družstva, ktorého prevádzka je certifikovaná ako spravodlivá a udržateľná) rámuje ciferník z ručne gilošovaného ružového zlata v ruthéniovej sivej farbe, ktorý odhaľuje obe komplikácie.

Mechanický ručne naťahovaný kaliber L.U.C 08.02-L sa odhaľuje aj cez priehľadné zafírové sklo na zadnej strane puzdra. Tento ručne naťahovaný strojček s certifikátom chronometra, ktorý bije rýchlosťou 28 800 vibrácií za hodinu a ponúka 60-hodinovú rezervu chodu, je prvým príkladom kombinácie minútového opakovača Chopard s tourbillonom, čo prispieva k mimoriadnej presnosti strojčeka.

Hodinky Chopard L.U.C Full Strike Tourbillon ref. 161987-5001 majú cenu 380 000 CHF.

Text a Foto: www.timeandwatches.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Oswalds Mill Audio

Oswalds Mill Audio (OMA) je americká lifestylová spoločnosť, ktorá navrhuje a vyrába špičkové audio zariadenia pre domácnosť.

A for Ara

Ara znamená oltár, cieľom reproduktorov je podporiť oddanosť: aktívne počúvanie, pri ktorom sa celým svojím ja oddávame zvuku.