Technika

La Rose Noire Droptail

Rolls-Royce odhalil La Rose Noire Droptail, temný a dramatický automobil, ktorý nazýva príbehom lásky. Svojim majiteľom ho predstavil na súkromnom podujatí počas Týždňa automobilov v Monterey a inšpiroval sa čiernou ružou Baccara. Rolls-Royce tvrdí, že symbolizuje destiláciu zážitkov, ktoré si jeho majitelia cenia a ktoré sú príkladom znalcov najvyššieho stupňa.

Farba Rolls-Royce Droptail sa nazýva True Love (Pravá láska). Lesklá a komplexná tmavá granátová farba má perleťový lesk, ktorý nadobúda rôzne odtiene v závislosti od svetla. Po základnom laku nasleduje päť vrstiev bezfarebného laku, pričom každá z nich je zmiešaná s mierne odlišným tónom červenej. Rolls-Royce tvrdí, že na vývoj nového lakovacieho procesu pre túto farbu potreboval tím špecialistov, pričom zdokonalenie si vyžiadalo viac ako 150 opakovaní.

Súčasťou modelu Droptail je odnímateľná pevná strecha, ktorá mu dodáva dva charakteristické vzhľady. Dlhá, nízko položená strecha dodáva vozidlu dramatický vzhľad kupé a je vybavená elektrochromatickou sklenenou časťou, ktorá po stlačení tlačidla prechádza z nepriehľadnej na takmer priesvitnú. Po jej odstránení sa Droptail zmení na ľahký roadster s otvorenou strechou.

Vnútri interiér obklopuje svojich pasažierov vynikajúcim remeselným spracovaním, predovšetkým úžasnými intarziami. Tvorí ju 1 603 trojuholníkov z čiernej drevenej dyhy a predstavuje abstraktné vyjadrenie padajúcich okvetných lístkov ruží. Vysoko komplexný vzor je zámerne asymetrický, pretože klienti chceli, aby predstavoval prirodzený, organický rozptyl okvetných lístkov.

Text a Foto: www.rolls-roycemotorcars.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Richard Mille RM 07-01

Richard Mille uvádza tri nové hodinky z farebnej keramiky, ktoré zobrazujú talianske umelecké a architektonické hnutie Memphis Design.

Aston Martin DB5

Po šiestich desaťročiach je Aston Martin DB5 naďalej jedným z najikonickejších a najrozpoznateľnejších automobilov na svete.

Rudis Sylva RS23

Hodinky Rudis Sylva Harmonious Oscillator RS 23 sú k dispozícii v limitovanej edícii 8 kusov v titánovej farbe a 8 kusov

QUAD Revela

Séria QUAD Revela je nová pozoruhodná séria reproduktorov od spoločnosti QUAD – tvorcov „The Closest Approach To The

Solar Airship One

Spoločnosť Euro Airship vyvíja vzducholoď Solar Airship One, ktorá plánuje obletieť viac ako 25 krajín počas 20 dní

IWC Big Pilot’s Watch

Hodinky Big Pilot’s Watch od spoločnosti IWC Schaffhausen a trieda G od spoločnosti Mercedes-Benz majú podobnú históriu.