Technika

Lamborghini Revuelto

Nástupca ikonickej vlajkovej lode Lamborghini Aventador je tu – Lamborghini Revuelto a je pomenovaný podľa mimoriadne desivého španielskeho bojového býka (alebo obľúbeného jedla na raňajky, podľa toho, koho sa pýtate).

Luxusný taliansky dizajnér športových vozidiel Lamborghini, ktorý uzatvára polstoročie čisto benzínových vozidiel s motorom V12, siahajúce až k prvým modelom značky, predstavil svoj prvý superautomobil s nabíjacím portom.

Lamborghini Revuelto je plug-in hybrid a hoci má stále benzínový motor V12, má aj tri elektromotory. Spolu – španielsky názov vozidla sa prekladá ako „zakódovaný“ – dokážu tieto dva systémy podľa automobilky vyprodukovať celkovo 1001 koní.

Vozidlo, ktorého cena zatiaľ nebola zverejnená, ponúkne jazdné pocity od hlasných a prudko razantných až po plynulé a tiché. V ponuke je celkovo 13 rôznych jazdných režimov. Jazda s pohonom predných kolies pri nízkych rýchlostiach bude plne elektrická, zatiaľ čo pri výkonnej agresívnej jazde na okruhu sa bude využívať všetok dostupný výkon motora V12 a elektromotorov.

Automobilka, ktorá bola založená v talianskej Sant’Agate Bolognese v roku 1963 a stále tam sídli, nespí na vavrínoch: Všetko v tomto vozidle je nové, vrátane benzínového motora, ktorý bol vyvinutý špeciálne pre toto nové vozidlo, uviedlo Lamborghini vo svojom oznámení.

Text a Foto: www.lamborghini.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Solar Airship One

Spoločnosť Euro Airship vyvíja vzducholoď Solar Airship One, ktorá plánuje obletieť viac ako 25 krajín počas 20 dní

IWC Big Pilot’s Watch

Hodinky Big Pilot’s Watch od spoločnosti IWC Schaffhausen a trieda G od spoločnosti Mercedes-Benz majú podobnú históriu.

Alfa Romeo 33 Stradale

Štúdia Concept CLA Class predstavená na autosalóne IAA Mobility 2023 v nemeckom Mníchove bude vstupnou bránou do sveta

MB&F M.A.D.1 GREEN

V roku 2021 vytvoril zakladateľ MB&F Maximilian Büsser novú značku M.A.D.Editions ako poďakovanie priateľom a rodine MB&F.

Concept CLA Class

Štúdia Concept CLA Class predstavená na autosalóne IAA Mobility 2023 v nemeckom Mníchove bude vstupnou bránou do sveta

ARNOLD & SON DSTB 42

Pri príležitosti Ženevských dní hodiniek 2023 vydáva švajčiarska značka Arnold & Son aktualizovanú verziu hodiniek DSTB-Dial-Side