Technika

Lamborghini SC20

Lamborghini Squadra Corse predstavuje model SC20, jedinečný exemplár otvoreného pretekárskeho vozidla schváleného na cestné použitie. SC20 je druhým exemplárom skonštruovaným oddelením motoristického športu a navrhnutým v Centro Stile v Sant’Agata Bolognese pod vedením Mitju Borkerta: vozidlo vzniklo na základe želania zákazníka, ktorý sa na projekte podieľal od prvých nákresov dizajnérov Lamborghini. Vozidlo poháňa 6,5-litrový prirodzene nasávaný motor V12 s výkonom 770 k a krútiacim momentom 720 Nm.

Spoločným cieľom bolo postaviť jedinečné vozidlo, extrémne svojím dizajnom a výkonom, ktoré by dokázalo skombinovať aerodynamické riešenia prevzaté z pretekárskych Lamborghini a ktoré by obsahovalo nevídané línie a exkluzívne detaily. „Dva roky po modeli SC18 Alston bol SC20 novou, fascinujúcou výzvou. Hlavnými zdrojmi inšpirácie boli modely Diablo VT Roadster, Aventador J, Veneno Roadster a Concept S a výsledkom je dramatická kombinácia kreativity a pretekárskeho prístupu,“ povedal Mitja Borkert.

Karosériu z uhlíkových vlákien aerodynamickí inžinieri Lamborghini ručne vyleštili a zošikmili, aby zabezpečili optimálne prúdenie vzduchu pre výkon aj pre cestujúcich v kokpite, čo zaručuje pohodlnú jazdu pod holým nebom aj pri vysokých rýchlostiach. SC20 sa vyznačuje exkluzívnymi detailmi počnúc farbami karosérie na základe Bianco Fu (biela), vytvorenom pre zákazníka, na ktorom vyniká livrej Blu Cepheus (modrá). Rovnaký odtieň sa nachádza aj v interiéri, kde sa strieda s Nero Cosmus (čierna) a Bianco Leda (biela).

Najvýraznejším prvkom priestoru pre cestujúcich sú okrem monokoku viditeľné uhlíkové vlákna použité na kryte prístrojovej dosky, zadnej stene, výplniach dverí, stredovej konzole a obložení volantu. Uhlíkové vlákna sú použité aj na škrupiny sedadiel čalúnených Alcantarou a kožou. Na druhej strane kľučky dverí sú spracované z masívneho hliníka. A napokon, vetracie otvory sú vytvorené pomocou technológie 3D tlače v továrni Sant’Agata Bolognese.

Text a Foto: www.lamborghini.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Megajachta Colossea

Projekt Pierpaola Lazzariniho – megajachta Colossea s dĺžkou 204 metrov je mobilná plávajúca dokovacia stanica pre odpojiteľnú vzducholoď.

Pininfarina Enigma GT

Počas medzinárodného autosalónu Ženeva 2024 predstavuje spoločnosť Pininfarina svoj nový koncept vozidla Enigma GT na vodíkový pohon.

Rado Anatom Automatic

Hodinky Rado Anatom Automatic poháňané strojčekom Rado R766 ponúkajú presné meranie času a eleganciu bez námahy.

BMW i5 Flow NOSTOKANA

BMW Group predstavuje na veľtrhu umenia Frieze Los Angeles spojenie umenia a inovácií v podobe BMW i5 Flow NOSTOKANA.