Technika

Le Régulateur

Stretnutie Louisa ErardaKonstantina Chaykina dalo vzniknúť zvláštnemu stvoreniu. Jednookú príšeru, ktorej mechanika dáva život. Rozdiel je v tom, že tentoraz sa ani nepozeráme na čas, to čas sa pozerá na nás: hodina je jedno veľké okrúhle oko.

Louis Erard má talent na výber výnimočných partnerov na spoluprácu. Najlepšie hodinárske spolupráce spájajú DNA oboch partnerov do niečoho nového; celok je väčší ako súčet jeho častí a všetky doterajšie snahy značky tento ideál dosiahli. Model Louis Erard Le Régulateur bol na to prirodzenou platformou, pretože ponúka obrovskú minútovú ručičku a dva subciferníky, pričom stále poskytuje dostatok priestoru na ciferníku. Chaykin naplno využil toto plátno a čerpal monštruóznu inšpiráciu zo slovanského folklóru, gréckej mytológie a amerického hororu.

Louis Erard, výrobca krásnych a dostupných švajčiarskych hodiniek, sa pod vedením Manuela Emcha stal mentorom medziodborových spoluprác s métiers d’art (gilošáž, intarzia, smalt), s tvorcami (seconde/seconde, atelier oï, Label Noir, Massena Lab) a s veľkými menami nezávislej hodinárskej výroby (Alain Silberstein, Vianney Halter) – a ďalšími, ktorí ešte prídu.

Konstantin Chaykin je členom AHCI (Académie Horlogère des Créateurs Indépendants) s celosvetovou reputáciou a preukázanou invenciou (94 patentov). Tento majster hodinár si získal renomé aj vo veľmi špeciálnom svete hodiniek s ciferníkom. Tváre príšer. Kolekcia sa nazýva Wristmons (príšerky na zápästí), bola uvedená na trh v roku 2017 a odvtedy sa každoročne rozrastá ako veľká rodina veselých zloduchov.

Text a Foto: louiserard.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Aston Martin DBX707

Ústredným prvkom nového modelu Aston Martin DBX707 je komplexná modernizácia interiéru a nová výrazná architektúra kabíny.

KEF Music Gallery

KEF Music Gallery v Hongkongu navrhla renomovaná britská interiérová firma Conran and Partners…