Technika

Les Matinaux L’Heure Exquise

Pre spoločnosť Trilobe bolo efektívne meranie času vždy druhoradé v porovnaní s dizajnom. Niekoľko okamihov navyše strávených pohľadom na dobre premyslený ciferník je malá cena za horologickú vynaliezavosť. Spoločnosť Trilobe by vlastne tvrdila, že to nie je ani tak cena, ako skôr investícia.

Vyzbrojená touto filozofiou (niekto by povedal „výhovorkou“) si spoločnosť Trilobe dovoľuje navrhovať hodinky, ktoré sú vynaliezavé a zároveň dekoratívne. Napriek svojej vizuálnej zložitosti sú hodinky Trilobe jednoduché trojručičkové hodinky – aj keď bez ručičiek. Používajú systém rotujúcich kotúčov na ukazovanie hodín, minút a sekúnd, a tak boli (až doteraz) pomerne nekomplikované.

Na rok 2024 značka pridáva do katalógu svoju prvú komplikáciu, L’Heure Exquise. Tieto nové mesačné hodiny, ktoré sú súčasťou kolekcie Les Matinaux, obsahujú prvky známe z Trilobe, pričom sa z nich vytratili niektoré dôležité aspekty. Uvedené na trh v troch štýloch ciferníka, dvoch veľkostiach a buď v titánovom, alebo ružovom zlate, ide o vhodnú rozmanitosť, napriek tomu to nie sú hodinky určené pre široké publikum.

Text a Foto: trilobe.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Morgan Midsummer

Spoločnosti Pininfarina a Morgan sa spájajú pri tvorbe nového otvoreného karosárskeho vozidla Midsummer.

BMW XM Mystique Allure

BMW XM Mystique Allure je prvým vozidlom v histórii značky, pri ktorého návrhu boli použité materiály z oblasti vysokej

Aston Martin Vantage

Aston Martin s hrdosťou predstavil nový model Vantage ktorý je najnovším prírastkom v kultovej rodovej línii.

House of Sound

House of Sound je dom v New Yorku, kde sú prezentované najlepšie audio produkty od spoločností McIntosh…