Technika

Lotus Emira

Príbeh Lotusu pokračuje novou ikonou: Emira. Vozidlo, ktoré nielenže vzbudzuje pozornosť, ale prevracia konvenčné myslenie na hlavu, so svojím exotickým vzhľadom superauta, každodennou použiteľnosťou a zvýšeným komfortom v kombinácii so špičkovou jazdnou dynamikou značky Lotus.

Účinná aerodynamika je od začiatku základom každého Lotusu. Emira nie je výnimkou. Vďaka inteligentnému inžinierstvu je jediným vozidlom vo svojej triede, ktoré vytvára výrazný prítlak, čím dosahuje vynikajúci výkon a výnimočnú priľnavosť pri všetkých rýchlostiach.

Emira je skutočný športový automobil, ktorý nadväzuje na odkaz minulých ikon značky Lotus. Všetko na nej je – For The Drivers. Inteligentná konštrukcia a technológie prinášajú zvýšenú stabilitu, výnimočnú ovládateľnosť na ceste a pocit veľmi nízkeho ťažiska. Toto je auto, ktoré si vyžaduje jazdu.

Navrhnutá tak, aby bol vodič v úplnom centre zážitku, s čistým ergonomickým dizajnom a prístrojmi starostlivo umiestnenými pre čo najintuitívnejšie používanie. Moderné materiály, prepojené technológie a povrchové úpravy soft touch len umocňujú zážitok z jazdy.

PREPLŇOVANÝ MOTOR V6
3,5 l | 400 k | 420 Nm
180 mph | 4,3 s 0-60 mph| 245 g/km CO2

Obľúbený a charakteristický 3,5-litrový motor V6 vyladený spoločnosťou Lotus tak, aby poskytoval jedinečný a výrazný charakter pre maximálne zapojenie vodiča.
Emira V6 Supercharged je k dispozícii vo verzii First Edition od jari 2022.

I4 S TURBODÚCHADLOM
2,0 l | 360 k | 430 Nm
176 mph | 4,2 s 0-60 mph | 195 g/km CO2

Štvorvalcový agregát s objemom 2,0 litra od technického partnera AMG vyvinutý spoločnosťou Lotus a vyladený priamo vo firme nesmierne skúsenými inžiniermi z Hethelu, aby poskytoval charakteristické zážitky značky Lotus.
Štvorvalcová preplňovaná Emira First Edition bude k dispozícii od zimy 2022/23.

Text a Foto: www.lotuscars.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Solar Airship One

Spoločnosť Euro Airship vyvíja vzducholoď Solar Airship One, ktorá plánuje obletieť viac ako 25 krajín počas 20 dní

IWC Big Pilot’s Watch

Hodinky Big Pilot’s Watch od spoločnosti IWC Schaffhausen a trieda G od spoločnosti Mercedes-Benz majú podobnú históriu.

Alfa Romeo 33 Stradale

Štúdia Concept CLA Class predstavená na autosalóne IAA Mobility 2023 v nemeckom Mníchove bude vstupnou bránou do sveta

MB&F M.A.D.1 GREEN

V roku 2021 vytvoril zakladateľ MB&F Maximilian Büsser novú značku M.A.D.Editions ako poďakovanie priateľom a rodine MB&F.

Concept CLA Class

Štúdia Concept CLA Class predstavená na autosalóne IAA Mobility 2023 v nemeckom Mníchove bude vstupnou bránou do sveta

ARNOLD & SON DSTB 42

Pri príležitosti Ženevských dní hodiniek 2023 vydáva švajčiarska značka Arnold & Son aktualizovanú verziu hodiniek DSTB-Dial-Side