Technika

Makkina Triumph TR-25

Triumph je späť, tak trochu. BMW síce vlastní práva na meno Triumph, ale nemecký gigant bol veľmi láskavý a na chvíľu ho požičal britskému dizajnérskemu domu Makkina. Prečo? Pretože 70 rokov po tom, čo Ken Richardson na prototype TR2 dosiahol v Jabekke v Belgicku rekordných 200 km/h, je toto auto späť. Nové auto je TR25 od Makkina a je to nádherná podoba starého auta.

Samozrejme, je to len cvičenie alebo skôr ukážka toho, čo Makkina dokáže. Napriek tomu je použitá platforma BMW i3, takže toto naozaj jazdí. Nie je to žiadny statický výstavný kus. Od začiatku bolo snahou Makkina predviesť vlastnosti, ktoré robia MVC575 takým dôležitým autom. Predná časť s dvoma výraznými svetlometmi – dizajn, ktorý je synonymom aj pre neskoršie športové vozidlá Triumph -, elegantné, aerodynamicky optimalizované vonkajšie povrchy, jednomiestna konfigurácia s voliteľným výklopným sedadlom pre spolujazdca, plus nekompromisná kabína zameraná na vodiča.

Vďaka použitiu plne elektrického BMW i3S ako platformy sa Makkine podarilo dosiahnuť rozloženie hmotnosti TR25 takmer 50 na 50, čo mu umožňuje zatáčať tak, ako by to malo byť u skutočného športového vozidla. V kombinácii s nízkym ťažiskom a kompaktnými proporciami slúži i3S ako dokonalý základ pre Makkinu pri vývoji ďalšej kapitoly v histórii britských športových vozidiel.

Text a Foto: makkina.co.uk

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Diodra S3

Európsky start-up Diodra má nový jednoduchý bambusový mestský ebike S3…

Tidal Piano G3

Reproduktor Tidal Piano G3 má neobvyklý dizajn a zároveň predstavuje výzvu pre mnohé…

Indian Scout 2025

Spoločnosť Indian predstavila úplne prepracovaný modelový rad Scout 2025 na čele s úplne novým…