Technika

Marten

Spoločnosť Marten založil Leif Mårten Olofsson vo Švédsku v roku 1998, ale jej história siaha ešte ďalej. Na začiatku 20. storočia Leifov starý otec Josef Olofsson staval husle podľa vzoru Stradivarius. Na nástroji, na ktorom hral Mårten Larsson, jeho starý otec z matkinej strany.

V 70. rokoch Leif vyrobil svoje prvé reproduktory v rodinnom dome. Táto záľuba ho zaujímala od útleho veku. Od prvého reproduktora Mingus sa sortiment výrobkov rozrástol na päť sérií, nahrávacie štúdio a nahrávaciu spoločnosť. Spoločnosť sa zrodila z vášne a odvtedy sa neustále rozvíjala, získavala úspechy a rešpekt. Spoločnosť Marten je dodnes rodinným podnikom, ktorý vedú Leif a jeho bratia Jörgen a Lars Olofssonovci.

Coltrane, Mingus, Parker a Oscar predstavujú zatiaľ najlepšiu zostavu. Súčasný sortiment je rafinovanejší, výkonnejší a viac Marten ako kedykoľvek predtým. Navrhujú a vyrábajú série s využitím rovnováhy medzi modernými komponentmi, kvalitnými materiálmi a dobrým dizajnom. Všetky reproduktory sú ručne vyrábané remeselníkmi vo Švédsku.

Text a Foto: www.marten.s

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Morgan Midsummer

Spoločnosti Pininfarina a Morgan sa spájajú pri tvorbe nového otvoreného karosárskeho vozidla Midsummer.

BMW XM Mystique Allure

BMW XM Mystique Allure je prvým vozidlom v histórii značky, pri ktorého návrhu boli použité materiály z oblasti vysokej

Aston Martin Vantage

Aston Martin s hrdosťou predstavil nový model Vantage ktorý je najnovším prírastkom v kultovej rodovej línii.

House of Sound

House of Sound je dom v New Yorku, kde sú prezentované najlepšie audio produkty od spoločností McIntosh…