Technika

Maserati GranCabrio Folgore Tignanello

Na oslavu 50. výročia Tignanella, jedného z najvplyvnejších červených vín, ktoré predbehlo svoju dobu, Maserati vytvorilo upravenú verziu Fuoriserie svojho najnovšieho výtvoru GranCabrio Folgore, najfuturistickejšieho vyjadrenia súčasnej 100 % elektrickej produkcie značky z Modeny. Zákazkový model, ktorý bol vytvorený exkluzívne pre Marchesi Antinori, sa bude dražiť 14. júla v Kalifornii na galavečere Festival Napa Valley’s Arts for All – jednom z popredných charitatívnych podujatí v oblasti umenia v USA.

Pri príležitosti 110. výročia modelu Trident sa spoločnosť Maserati spojila s Marchesi Antinori, ktorá sa môže pochváliť viac ako 600-ročnou rodinnou vinárskou históriou, ktorá sa odovzdáva už 26 generácií a je vznešeným, osobitým symbolom Talianska. Vďaka pevnej identite, inovatívnej intuícii a silnej hodnote stáročnej tradície, ktorá z talianskeho vinárstva urobila jednu z najlepších spoločností na svete, odráža produkcia Marchesi Antinori a Tignanello cit a vášeň, ktoré vždy charakterizovali ducha Maserati, živého protagonistu a priekopníka v histórii motorizmu. Vždy ju poháňala túžba predvídať a stať sa znamením doby.

Inšpirácia tohto vozidla vychádza z vinice, ktorá je metaforou koreňov a územia. Lokálne oblasti oboch domov dodávajú ich konečným produktom veľkú hodnotu: z pivnice, magického miesta, kde sa víno vyrába, a zo špecifickej etikety Tignanello, ktorá sa nemení už pol storočia a je stále veľmi dobre rozpoznateľná, rovnako ako najikonickejšie výtvory Tridentu.

Text a Foto: www.media.maserati.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Mr Jones Watches

Mr Jones Watches je malá, umelecká, londýnska mini značka, ktorá vyrába svoj vlastný rad hodiniek už viac