Technika

McMurtry Spéirling

Zoznámte sa s vozidlom budúcnosti: elektrický Batmobil s výkonom 1 000 koní na tonu, ktorý môže byť budúcnosťou motoristického športu

Po poriadku: nie je taký veľký, ako si myslíte. McMurtry Spéirling je jednomiestny automobil, ktorý by sa mohol schovať v tieni Caterhamu. A predsa je pod bublinkovou strechou, pod dverami typu gullwing, miesto pre vyše 180 cm vysokého vodiča. Uložený, s nohami vyloženými nad úroveň dna, uvelebený v karbónovom sedadle a pozerajúci sa cez obrazovku, akoby sa plavil v ponorke pre jedného človeka: čo sa týka jazdného prostredia, je to čistý pretekársky automobil.

Technické údaje sú sľubné a odvážne. Vďaka celokarbónovej konštrukcii váži Spéirling (írsky búrka) necelých 1 000 kg a každý kilogram má svoj vlastný výkon. Áno, vďaka motoru pre každé zadné koleso sa tu pohybujeme v štvorciferných číslach.

Maximálna rýchlosť, ako to nariaďujú prikázania o superautomobiloch, je viac ako 320 km/h, ale ako sa tam dostane, je druhá vec. McMurtry tvrdí, že z nuly na 300 km/h dosiahne rýchlosť za 9 sekúnd. Rimac Nevera potrebuje 11,8 sekundy, Bugatti Chiron Super Sport 12,1 sekundy. To je rýchlosť podobná F1.

Text a Foto: mcmurtry.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Alfa Romeo Junior

Alfa Romeo predstavuje nový model JUNIOR ako symbol dokonalej rovnováhy medzi inováciou a tradíciou…

Diodra S3

Európsky start-up Diodra má nový jednoduchý bambusový mestský ebike S3…