Technika

MeisterSinger Pangaea Day Date

Hodinky s jednou ručičkou sú staré niekoľko storočí a pochádzajú z vežových hodín, ktoré sa veľmi dlho spoliehali na jednu ručičku. Dôvod je celkom jednoduchý, vtedy potreba presného merania času jednoducho neexistovala. Po druhé, prvé časomery boli jednoduché slnečné hodiny, kde tieň kolíka vrhaný okolo nejakej stupnice ukazoval priebeh dňa. Tento archaický systém určovania času je filozofiou spoločnosti MeisterSinger a jej veľmi známych jednoručičkových hodiniek.

Myšlienka, aby čas plynul zdanlivo pokojnejším tempom, je v dnešnej uponáhľanej spoločnosti, úprimne povedané, celkom osviežujúca. Ale aj keď to pôsobí veľmi “ aktuálne“, spoločnosť MeisterSinger sa touto myšlienkou zaoberá už viac ako 20 rokov a vytvorila okolo nej množstvo zaujímavých hodiniek. Jedným z nich je šikovné využitie odkrytých diskov pre ďalšie komplikácie, ako napríklad táto nová limitovaná edícia MeisteSinger Pangaea Day Date v provokatívnej čierno-žltej farbe.

Ciferník je rozdelený na štyri časti, počnúc žltou a čiernou vonkajšou časovou stopou. A zámerne sa spomína časová dráha a nie minútová dráha, pretože je rozdelená na celodenné, polhodinové, štvrťhodinové a päťminútové segmenty. O krok ďalej sa nachádza čierna časť s charakteristickými dvojcifernými hodinovými indexmi MeisterSinger vytlačenými bielou farbou. Potom nasledujú dva disky pre dátum (vonkajší disk) a deň (vnútorný disk), ktoré sú opäť žlté s čiernymi a červenými indikáciami. Čierna stredová časť je pevná a má červený trojuholníkový ukazovateľ na identifikáciu správneho dňa a dátumu spolu s bielymi názvami MeisterSinger a Pangaea. Veľká centrálna ručička v tvare ihlice je vyhotovená v bielej farbe s jasne červeným hrotom.

Text a Foto: monochrome-watches.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Ararkis Sandstorm

Ararkis Sandstorm sa chce stať najrýchlejším elektrickým hyperautom na svete, ktorý dosiahne rýchlosť 100 km/h len za

Sonus faber

Suprema je doteraz najambicióznejším projektom spoločnosti Sonus faber a odráža vrchol zvukového inžinierstva.