Technika

Mercedes-AMG SL 63 4MATIC+

Pri príležitosti ukončenia sezóny Formuly 1 2022 predstavuje Mercedes-AMG špeciálny model SL 63 4MATIC+. Odráža vzhľad pretekárskeho vozidla Mercedes-AMG F1 W12 E PERFORMANCE. Farebné odstupňovanie od high-tech striebornej metalízy po obsidiánovo čiernu metalízu je inšpirované modelom z najvyššej triedy motoristického športu. To isté platí aj pre hviezdicový vzor na bokoch vozidla a farebné kontrasty PETRONAS: tie sa nachádzajú na prednom nárazníku, bočných prahoch a zadnom difúzore. K tomu sa pridávajú 21-palcové kované disky AMG s 10 dvojitými lúčmi v matnom čiernom vyhotovení s farebnými lemami ráfikov PETRONAS. Elektricky ovládaná mäkká strecha je v čiernej farbe.

Aerodynamický balík AMG nedramatizuje len vzhľad: väčšie kliny na prednom a zadnom nárazníku, väčší zadný difúzor a aktívny profil v spodnej časti karosérie zlepšujú aerodynamické vlastnosti. To isté platí aj pre prítlak a aerodynamický odpor. To všetko prináša výhody pre jazdné vlastnosti pri vysokých rýchlostiach a pre lepšiu účinnosť.

Nočný balík AMG a Nočný balík AMG II vylepšujú vizuálny vzhľad „Zberateľskej edície Motorsport“. V rámci balíka AMG Night sú vybrané prvky exteriéru vyhotovené vo vysokolesklej čiernej farbe: predný splitter, bočné prahové lišty, kryty spätných zrkadiel a ozdobná lišta v zadnom difúzore. K tomu sa pridávajú zatmavené koncovky výfuku. Balík AMG Night II pridáva ďalšie prvky v čiernom chróme vrátane mriežky chladiča, typografie a hviezdy Mercedes na zadnej strane. Okrem toho sú zatmavené vnútorné prvky predných a zadných svetlometov. Brzdové strmene vysokovýkonného kompozitného brzdového systému AMG sú tiež lakované na čierno. Špeciálny status edície zdôrazňuje aj strieborný chrómovaný uzáver palivovej nádrže AMG s nápisom „AMG“.

Text a Foto: group-media.mercedes-benz.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Solar Airship One

Spoločnosť Euro Airship vyvíja vzducholoď Solar Airship One, ktorá plánuje obletieť viac ako 25 krajín počas 20 dní

IWC Big Pilot’s Watch

Hodinky Big Pilot’s Watch od spoločnosti IWC Schaffhausen a trieda G od spoločnosti Mercedes-Benz majú podobnú históriu.

Alfa Romeo 33 Stradale

Štúdia Concept CLA Class predstavená na autosalóne IAA Mobility 2023 v nemeckom Mníchove bude vstupnou bránou do sveta

MB&F M.A.D.1 GREEN

V roku 2021 vytvoril zakladateľ MB&F Maximilian Büsser novú značku M.A.D.Editions ako poďakovanie priateľom a rodine MB&F.

Concept CLA Class

Štúdia Concept CLA Class predstavená na autosalóne IAA Mobility 2023 v nemeckom Mníchove bude vstupnou bránou do sveta

ARNOLD & SON DSTB 42

Pri príležitosti Ženevských dní hodiniek 2023 vydáva švajčiarska značka Arnold & Son aktualizovanú verziu hodiniek DSTB-Dial-Side