Technika

Mercedes-Benz Trieda E kombi

Kombi triedy E sa v porovnaní so svojím predchodcom zväčšilo na šírku o 28 milimetrov. Vďaka tomu majú cestujúci vzadu ešte viac priestoru: Priestor pre lakte vzadu sa zväčšil na 1519 milimetrov. Rázvor sa zväčšil o 22 milimetrov na 2961 milimetrov. Vďaka tomu majú cestujúci vzadu viac priestoru pre kolená a nohy. Batožinový priestor sa môže zväčšiť zo 615 litrov až na 1830 litrov. V plug-in hybridnom modeli je objem batožinového priestoru 460-1675 litrov.

O digitálny zážitok v interiéri sa stará prístrojová doska. Ak je Trieda E Kombi vybavená voliteľnou obrazovkou pre predných cestujúcich, veľká sklenená plocha MBUX Superscreen sa rozširuje na centrálny displej. Vizuálne oddelený od neho je displej s vysokým rozlíšením v zornom poli vodiča. Hlavné ikony na centrálnom displeji a displeji pre spolujazdca, ktorý je súčasťou voliteľnej výbavy, sú teraz jednoduchšie a tiež farebne odlíšené tak, aby zodpovedali dlaždiciam smartfónu.

Vďaka systematickej elektrifikácii a inteligentnému downsizingu stanovuje nová Trieda E nové štandardy efektívnosti. Spaľovacie motory sú štvor- a šesťvalcové agregáty z aktuálnej modulárnej rodiny motorov Mercedes-Benz FAME (Family of Modular Engines). V súlade s tým zohráva tento rad motorov významnú úlohu pri flexibilite medzinárodnej výrobnej siete s elektrifikáciou podľa potrieb.

Text a Foto: media.mercedes-benz.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Kollokium Projekt 01

Prvé vydanie hodiniek spoločnosti Kollokium, nazvané Projekt-01, má za cieľ okamžite a bez ostychu položiť…

Alpine Alpenglow Hy4

Alpine Alpenglow H4 2024 je funkčné testovacie vozidlo, ktoré bude mať svoju premiéru na pretekoch Le Mans v júni