Technika

Mercedes-Benz Trieda E kombi

Kombi triedy E sa v porovnaní so svojím predchodcom zväčšilo na šírku o 28 milimetrov. Vďaka tomu majú cestujúci vzadu ešte viac priestoru: Priestor pre lakte vzadu sa zväčšil na 1519 milimetrov. Rázvor sa zväčšil o 22 milimetrov na 2961 milimetrov. Vďaka tomu majú cestujúci vzadu viac priestoru pre kolená a nohy. Batožinový priestor sa môže zväčšiť zo 615 litrov až na 1830 litrov. V plug-in hybridnom modeli je objem batožinového priestoru 460-1675 litrov.

O digitálny zážitok v interiéri sa stará prístrojová doska. Ak je Trieda E Kombi vybavená voliteľnou obrazovkou pre predných cestujúcich, veľká sklenená plocha MBUX Superscreen sa rozširuje na centrálny displej. Vizuálne oddelený od neho je displej s vysokým rozlíšením v zornom poli vodiča. Hlavné ikony na centrálnom displeji a displeji pre spolujazdca, ktorý je súčasťou voliteľnej výbavy, sú teraz jednoduchšie a tiež farebne odlíšené tak, aby zodpovedali dlaždiciam smartfónu.

Vďaka systematickej elektrifikácii a inteligentnému downsizingu stanovuje nová Trieda E nové štandardy efektívnosti. Spaľovacie motory sú štvor- a šesťvalcové agregáty z aktuálnej modulárnej rodiny motorov Mercedes-Benz FAME (Family of Modular Engines). V súlade s tým zohráva tento rad motorov významnú úlohu pri flexibilite medzinárodnej výrobnej siete s elektrifikáciou podľa potrieb.

Text a Foto: media.mercedes-benz.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Richard Mille RM 07-01

Richard Mille uvádza tri nové hodinky z farebnej keramiky, ktoré zobrazujú talianske umelecké a architektonické hnutie Memphis Design.

Aston Martin DB5

Po šiestich desaťročiach je Aston Martin DB5 naďalej jedným z najikonickejších a najrozpoznateľnejších automobilov na svete.

Rudis Sylva RS23

Hodinky Rudis Sylva Harmonious Oscillator RS 23 sú k dispozícii v limitovanej edícii 8 kusov v titánovej farbe a 8 kusov

QUAD Revela

Séria QUAD Revela je nová pozoruhodná séria reproduktorov od spoločnosti QUAD – tvorcov „The Closest Approach To The

Solar Airship One

Spoločnosť Euro Airship vyvíja vzducholoď Solar Airship One, ktorá plánuje obletieť viac ako 25 krajín počas 20 dní

IWC Big Pilot’s Watch

Hodinky Big Pilot’s Watch od spoločnosti IWC Schaffhausen a trieda G od spoločnosti Mercedes-Benz majú podobnú históriu.