Technika

Nichols Cars N1A

Nový model Steva Nicholsa – N1A je ohromujúcim kúskom sochárstva, ktorý aktualizuje dizajnový jazyk M1A. N1A má agresívnejšiu postoj, je širší, dlhší a priestrannejší, s vizuálnou prítomnosťou podobnou modelu MP4/4.

Pod povrchom je N1A moderný, s lepeným hliníkovým a uhlíkovým rámovým podvozkom. Pltná po stranách kokpitu nesú zaťaženie, zavesenie je klasické. Riadenie s posilňovačom a kontrola trakcie sú k dispozícii, kolesá a pneumatiky sú o priemere 19 palcov vpredu a 20 palcov vzadu.

Veterný tunel MIRA pomohol optimalizovať aerodynamiku N1A, ktorá má negatívny vztlak a úspešne dosiahnutý prítlak bez kompromitovania vzhľadu. S hmotnosťou 900 kg, viac ako 600 konskými silami a masou krútiaceho momentu ponúka N1A pôsobivý výkon.

N1A je poháňaná 7-litrovým V8 motorom zostaveným firmou Langford Performance Engineering. Každý detail, od ukladania uhlíkových vlákien po interiér, je meticulne ručne vytvorený. Možnosť personalizácie je široká – farba, materiál, povrch aj vlastné liveries. Tento jedinečný model bol skonštruovaný s precíznou starostlivosťou o každý aspekt svojho designu a výkonu.

Text a Foto: www.nichols-cars.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Chronoswiss Delphis

Spoločnosť Chronoswiss uviedla drahú limitovanú edíciu hodiniek Chronoswiss Delphis Oracle začiatkom roka 2023.

Richard Mille RM 07-01

Richard Mille uvádza tri nové hodinky z farebnej keramiky, ktoré zobrazujú talianske umelecké a architektonické hnutie Memphis Design.

Aston Martin DB5

Po šiestich desaťročiach je Aston Martin DB5 naďalej jedným z najikonickejších a najrozpoznateľnejších automobilov na svete.

Rudis Sylva RS23

Hodinky Rudis Sylva Harmonious Oscillator RS 23 sú k dispozícii v limitovanej edícii 8 kusov v titánovej farbe a 8 kusov

QUAD Revela

Séria QUAD Revela je nová pozoruhodná séria reproduktorov od spoločnosti QUAD – tvorcov „The Closest Approach To The

Solar Airship One

Spoločnosť Euro Airship vyvíja vzducholoď Solar Airship One, ktorá plánuje obletieť viac ako 25 krajín počas 20 dní