Technika

Nu'Clear

“NU‘ CLEAR“ – motocykel na zákazku z nepriestrelného skla. Projekt motocykla bol vytvorený pre dielňu LBM (LEO Brutal Motorcycle). „Nu’Clear“ je exkluzívny medzi exkluzívnymi: sklenený motocykel v štýle „atom punk“. Ako hlavný rám motocykla je použitý oblúk z nepriestrelného skla najvyššej kvality. „Nu’Clear“ môže byť vybavený motorom boxer alebo elektrickou motorovou jednotkou.

Motocykel – boxer jazdí na etanol. LBM ho plánuje vybaviť sklenenými krytmi ventilov na demonštráciu spaľovacích komôr. Akčná palivová nádrž je priehľadná s modrým LED zadným osvetlením napodobňujúcim Čerenkovovo žiarenie. Prevodovka nie je vôbec, „Nu’Clear“ je vybavený hydraulickým systémom prenosu krútiaceho momentu.

Elektrický „Nu’Clear“ poháňa koleso s motorom, ktoré sa nabíja akumulátormi ukrytými v sklenenom ráme. Rebrá chladičov pripomínajú tvar palivových článkov pre jadrový reaktor.

Text a Foto: www.behance.net

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Chronoswiss Delphis

Spoločnosť Chronoswiss uviedla drahú limitovanú edíciu hodiniek Chronoswiss Delphis Oracle začiatkom roka 2023.

Richard Mille RM 07-01

Richard Mille uvádza tri nové hodinky z farebnej keramiky, ktoré zobrazujú talianske umelecké a architektonické hnutie Memphis Design.

Aston Martin DB5

Po šiestich desaťročiach je Aston Martin DB5 naďalej jedným z najikonickejších a najrozpoznateľnejších automobilov na svete.

Rudis Sylva RS23

Hodinky Rudis Sylva Harmonious Oscillator RS 23 sú k dispozícii v limitovanej edícii 8 kusov v titánovej farbe a 8 kusov

QUAD Revela

Séria QUAD Revela je nová pozoruhodná séria reproduktorov od spoločnosti QUAD – tvorcov „The Closest Approach To The

Solar Airship One

Spoločnosť Euro Airship vyvíja vzducholoď Solar Airship One, ktorá plánuje obletieť viac ako 25 krajín počas 20 dní