Technika

Oswalds Mill Audio

Oswalds Mill Audio (OMA) je americká lifestylová spoločnosť, ktorá navrhuje a vyrába špičkové audio zariadenia pre domácnosť. Spoločnosť OMA bola založená v roku 2007 v New Tripoli v Pensylvánii filmárom Jonathanom Weissom. Okrem hornových reproduktorov vyrába spoločnosť OMA aj zosilňovače, gramofóny, tónové ramená a príslušenstvo.

Spoločnosť Oswalds Mill Audio je v audio priemysle známa tým, že do dizajnu svojich výrobkov zapracováva technológie vintage zvuku, ako napríklad vzácny kónický profil horny a špeciálne meniče. OMA je dnes jedinou high-endovou audio spoločnosťou vyrábajúcou reproduktory s kónickým profilom horny. Prvý reproduktor OMA si objednal fotograf a filmár Anton Corbijn. OMA je priamo inšpirovaná a ovplyvnená konštrukciami reproduktorov s hornou konštrukciou, ktorých priekopníkom bola spoločnosť RCA v 30. a 40. rokoch 20. storočia.

V roku 2014 spoločnosť OMA vydala prvý liatinový reproduktor na svete, Ironic, pričom každý reproduktor váži 180 kg. Ironic je odliaty pomocou 3-D tlačených foriem a vyrobený z hypoeutektickej sivej liatiny s vysokým obsahom grafitu. Spoločnosť OMA je vo svete zvuku známa svojím jedinečným prístupom k zvuku a dizajnu. Vďaka použitiu kužeľových hornov sú ich reproduktory oveľa väčšie ako tie, ktoré používajú zakrivené horny alebo typické uzavreté reproduktory. Najväčší reproduktor, ktorý spoločnosť OMA vyrába, sa nazýva Imperia, štvorpásmový systém s kónickými rohmi s výškou 2,1 m.

Text a Foto: oswaldsmillaudio.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

A for Ara

Ara znamená oltár, cieľom reproduktorov je podporiť oddanosť: aktívne počúvanie, pri ktorom sa celým svojím ja oddávame zvuku.

Airbus Bird of Prey

„Bird of Prey“ spoločnosti Airbus poskytuje pohľad na to, ako by mohlo vyzerať budúce regionálne lietadlo.