Technika

PanoMaticCalendar

S modelom PanoMaticCalendar Glashütte Original dvíha oponu nielen nad novými hodinkami, ale aj nad novým strojčekom, ktorý sa vyznačuje pre značku nevídanou komplikáciou. Glashütte Original už preukázala svoju angažovanosť v oblasti kalendárnych hodiniek, a to s hodinkami Senator Perpetual Calendar s dlhou životnosťou. Teraz nastal čas, aby charakteristická, asymetrická kolekcia Pano dostala svoju zložitejšiu indikáciu kalendára, tentoraz však s funkciou ročného kalendára. A stále ten typicky saský displej mimo stredu, vďaka šikovnej implementácii indikácie mesiaca.

Glashütte Original PanoMaticCalendar sa uvádza na trh v dvoch edíciách, ktoré sú opticky odlišné, ale technicky identické. Obe majú rovnaké 42 mm puzdro s výškou 12,4 mm. Nie sú to kompaktné hodinky, ale to nikdy nebolo zámerom kolekcie Pano. Puzdro so slušnou vodotesnosťou 50 m je na horných plochách leštené a po stranách brúsené a je vybavené zafírovými sklíčkami vpredu aj vzadu. V každom prípade sa hodinky nosia na remienku z aligátora s pomerne atraktívnym matným nubukovým povrchom, ktorý im dodáva trochu ležérnejší nádych.

Hodinky Glashütte Original PanoMaticCalendar v zlatej farbe 5N sú vydané ako súčasť stálej kolekcie a ich cena sa pohybuje od 27 600 EUR. K dispozícii je s kolíkovou sponou alebo so skladacou sponou. PanoMaticCalendar v platinovom prevedení je limitovaná edícia 150 kusov v cene 40 400 EUR. Oba modely sú už k dispozícii v butikoch a u predajcov.

Text a Foto: panomaticcalendar.glashuette-original.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Morgan Midsummer

Spoločnosti Pininfarina a Morgan sa spájajú pri tvorbe nového otvoreného karosárskeho vozidla Midsummer.

BMW XM Mystique Allure

BMW XM Mystique Allure je prvým vozidlom v histórii značky, pri ktorého návrhu boli použité materiály z oblasti vysokej

Aston Martin Vantage

Aston Martin s hrdosťou predstavil nový model Vantage ktorý je najnovším prírastkom v kultovej rodovej línii.

House of Sound

House of Sound je dom v New Yorku, kde sú prezentované najlepšie audio produkty od spoločností McIntosh…