Technika

PanoMaticCalendar

S modelom PanoMaticCalendar Glashütte Original dvíha oponu nielen nad novými hodinkami, ale aj nad novým strojčekom, ktorý sa vyznačuje pre značku nevídanou komplikáciou. Glashütte Original už preukázala svoju angažovanosť v oblasti kalendárnych hodiniek, a to s hodinkami Senator Perpetual Calendar s dlhou životnosťou. Teraz nastal čas, aby charakteristická, asymetrická kolekcia Pano dostala svoju zložitejšiu indikáciu kalendára, tentoraz však s funkciou ročného kalendára. A stále ten typicky saský displej mimo stredu, vďaka šikovnej implementácii indikácie mesiaca.

Glashütte Original PanoMaticCalendar sa uvádza na trh v dvoch edíciách, ktoré sú opticky odlišné, ale technicky identické. Obe majú rovnaké 42 mm puzdro s výškou 12,4 mm. Nie sú to kompaktné hodinky, ale to nikdy nebolo zámerom kolekcie Pano. Puzdro so slušnou vodotesnosťou 50 m je na horných plochách leštené a po stranách brúsené a je vybavené zafírovými sklíčkami vpredu aj vzadu. V každom prípade sa hodinky nosia na remienku z aligátora s pomerne atraktívnym matným nubukovým povrchom, ktorý im dodáva trochu ležérnejší nádych.

Hodinky Glashütte Original PanoMaticCalendar v zlatej farbe 5N sú vydané ako súčasť stálej kolekcie a ich cena sa pohybuje od 27 600 EUR. K dispozícii je s kolíkovou sponou alebo so skladacou sponou. PanoMaticCalendar v platinovom prevedení je limitovaná edícia 150 kusov v cene 40 400 EUR. Oba modely sú už k dispozícii v butikoch a u predajcov.

Text a Foto: panomaticcalendar.glashuette-original.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Richard Mille RM 07-01

Richard Mille uvádza tri nové hodinky z farebnej keramiky, ktoré zobrazujú talianske umelecké a architektonické hnutie Memphis Design.

Aston Martin DB5

Po šiestich desaťročiach je Aston Martin DB5 naďalej jedným z najikonickejších a najrozpoznateľnejších automobilov na svete.

Rudis Sylva RS23

Hodinky Rudis Sylva Harmonious Oscillator RS 23 sú k dispozícii v limitovanej edícii 8 kusov v titánovej farbe a 8 kusov

QUAD Revela

Séria QUAD Revela je nová pozoruhodná séria reproduktorov od spoločnosti QUAD – tvorcov „The Closest Approach To The

Solar Airship One

Spoločnosť Euro Airship vyvíja vzducholoď Solar Airship One, ktorá plánuje obletieť viac ako 25 krajín počas 20 dní

IWC Big Pilot’s Watch

Hodinky Big Pilot’s Watch od spoločnosti IWC Schaffhausen a trieda G od spoločnosti Mercedes-Benz majú podobnú históriu.