Technika

Porsche 718 Spyder RS

Porsche 718 Spyder RS je v podstate otvorená verzia známeho modelu Cayman GT4 RS. Ako východiskový model bol zvolený 718 Spyder, ale Porsche doň jednoducho nenasadilo atmosférický šesťvalcový boxer s výkonom 500 koní. V skutočnosti má 718 Spyder RS niekoľko karbónových dielov a ľahšiu strechu, vďaka ktorej je o 40 kg ľahší ako štandardný 718 Spyder. V skutočnosti je 718 Spyder RS o 5 kg ľahší ako jeho blízky brat!

V prvom rade je samozrejme dôležité, podľa čoho Porsche 718 Spyder RS spoznáte. Začnime v prednej časti. Model RS totiž dostal väčšie vstupy vzduchu, upravený bol predný spojler a na oboch stranách predného nárazníka sa nachádzajú aj malé krídla na zlepšenie aerodynamiky. Nad prednými blatníkmi sa nachádzajú aj ďalšie žalúzie na ďalšiu optimalizáciu prúdenia vzduchu. Na ďalšie zníženie hmotnosti je veko batožinového priestoru vyrobené z ľahkého materiálu CFRP.

Interiér modelu 718 Spyder RS má, samozrejme, tiež niekoľko poznávacích znakov, podľa ktorých spoznáte, že máte do činenia so špeciálnou verziou. Začína to plnohodnotnými vedrovými sedadlami, ktoré sú súčasťou štandardnej výbavy. Tieto sedadlá sa štandardne dodávajú v kombinácii kože a Race-Texu a, samozrejme, majú logá RS v opierkach hlavy. Riadidlá sú tiež vyrobené z materiálu Race-Tex. Pokiaľ ide o farby interiéru, Race-Tex môže byť vyhotovený v arktickej sivej alebo karmínovo červenej farbe.

Pod kapotou modelu 718 Spyder RS sa nachádza rovnaký 4,0-litrový šesťvalcový motor typu boxer s výkonom 500 k a 450 Nm ako v modeli Cayman GT4 RS. Tento blok, ktorý dokáže kričať až do 9 000 otáčok za minútu, je vždy spojený so sedemstupňovou prevodovkou PDK. Vďaka tomu 718 Spyder RS zrýchli z 0 na 100 km/h za 3,4 sekundy a dosiahne skutočne dychberúcu maximálnu rýchlosť 308 km/h. Bohužiaľ pre puristov: 718 Spyder RS nie je k dispozícii s manuálnou prevodovkou. Napriek tomu to nie je až taký šok, aký tých istých puristov čaká v budúcnosti, keďže 718 Spyder RS je posledným modelom 718 so spaľovacím motorom….

Text a Foto: www.porsche.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Solar Airship One

Spoločnosť Euro Airship vyvíja vzducholoď Solar Airship One, ktorá plánuje obletieť viac ako 25 krajín počas 20 dní

IWC Big Pilot’s Watch

Hodinky Big Pilot’s Watch od spoločnosti IWC Schaffhausen a trieda G od spoločnosti Mercedes-Benz majú podobnú históriu.

Alfa Romeo 33 Stradale

Štúdia Concept CLA Class predstavená na autosalóne IAA Mobility 2023 v nemeckom Mníchove bude vstupnou bránou do sveta

MB&F M.A.D.1 GREEN

V roku 2021 vytvoril zakladateľ MB&F Maximilian Büsser novú značku M.A.D.Editions ako poďakovanie priateľom a rodine MB&F.

Concept CLA Class

Štúdia Concept CLA Class predstavená na autosalóne IAA Mobility 2023 v nemeckom Mníchove bude vstupnou bránou do sveta

ARNOLD & SON DSTB 42

Pri príležitosti Ženevských dní hodiniek 2023 vydáva švajčiarska značka Arnold & Son aktualizovanú verziu hodiniek DSTB-Dial-Side