Technika

Porsche Mission X

Mnohé vozidlá Porsche píšu históriu. Mission X píše budúcnosť: veľkolepá reinterpretácia ľahkého hyperauta s dverami Le Mans a vysokovýkonným elektrickým pohonom prináša inovatívny pohľad na zajtrajšok. Podobne ako predošlé ikony športových vozidiel 959, Carrera GT a 918 Spyder, aj Mission X poskytuje nové, rozhodujúce impulzy pre ďalší vývoj budúcich koncepcií vozidiel a reinterpretuje pritom typické prvky značky Porsche. DNA motoristického športu je nezameniteľná, nárok na najvyšší e-výkon zostal zachovaný: Mission X je víziou najrýchlejšieho cestného vozidla na Nürburgring-Nordschleife. Zabezpečuje to pomer výkonu k hmotnosti 1:1, vysokovýkonný elektrický pohon a extrémne hodnoty prítlaku.

Logo Porsche na Mission X bol modernizovaný s povrchovou úpravou z brúseného ušľachtilého kovu a ďalšími úpravami, ako je trojrozmerná voštinová štruktúra, osviežená heraldická šelma a jemnejšia zlatá farba. V interiéri majú obe sedadlá odlišné farby, pričom sedadlo vodiča má sivú farbu Kalahari a sedadlo spolujazdca hnedú farbu Andalusia. Interiér vyžaruje športovú atmosféru vďaka prvkom, ako je otvorený volant, ktorého dizajn pripomína kolesá, ktoré sa nachádzajú v arkádových hrách, a je vybavený prepínačmi režimov a pádlami radenia. Vo vozidle sa nachádza aj viacero kamier, ktoré dokážu nahrávať, keď vodič stlačí tlačidlo nahrávania.

Zaujímavým prvkom, ktorý Porsche Mission X prináša, je bajonetový systém na strane spolujazdca, na ktorý možno pripojiť modul stopiek. Porsche Design vytvoril pre Mission X špeciálny modul stopiek s analógovým a digitálnym displejom, ktorý je typicky určený na použitie na pretekárskych tratiach a rallye a môže vodičovi ukazovať časy na kolo a ďalšie dôležité informácie. Porsche Mission X svojím luxusným cestným spôsobom dáva vodičovi pocit, akoby súťažil na pretekárskom okruhu ako skutočný pretekár.

Text a Foto: www.porsche.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Diodra S3

Európsky start-up Diodra má nový jednoduchý bambusový mestský ebike S3…

Tidal Piano G3

Reproduktor Tidal Piano G3 má neobvyklý dizajn a zároveň predstavuje výzvu pre mnohé…

Indian Scout 2025

Spoločnosť Indian predstavila úplne prepracovaný modelový rad Scout 2025 na čele s úplne novým…