Technika

Rebellion Weap One

Najnovšie hodinky značky Rebellion, ktoré boli premiérovo predstavené na veľtrhu Watches & Wonders Geneva 2022, sú úplne prepracovanou verziou veľmi avantgardných hodiniek WEAP-ONE, ktoré predstavili myšlienku nosenia cylindrickej nádoby s tourbillonom na zápästí. Nové hodinky WEAP-ONE Biaxial Flying Tourbillon nenahrádzajú pôvodný model, ale sú skôr menším, lacnejším a praktickejším prepracovaním tohto konceptu.

Rebellion WEAP-ONE Biaxial Flying Tourbillon, ktorý je užší a nosí sa bližšie k zápästiu, je stále dôkladne čudným náramkovým zážitkom pre ľudí, ktorí potrebujú vo svojom živote takýto typ narušenia (a, že ich je dosť…). Napriek tomu, za predpokladu, že naozaj nepotrebujete nosiť tesné rukávy, zážitok z nosenia a ergonómia nie sú pre túto druhú generáciu hodiniek WEAP-ONE príliš zlé.

Spoločnosť Rebellion uvádza rozmery 26 mm na hrúbku a 52,85 mm na šírku. Ako vidíte, existujú aj iné spôsoby merania tohto zvláštneho tvaru puzdra, ale je celkom dobre nositeľné. Puzdro je vyrobené z čierneho titánu s povrchovou úpravou DLC a v súčasnosti sa dodáva v dvoch farebných variantoch. Puzdro je tiež vodotesné len do 10 metrov, takže nepredpokladajme, že na zápästí nosíte malú potápačskú kapsulu.

Text a Foto: rebellion-timepieces.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Mr Jones Watches

Mr Jones Watches je malá, umelecká, londýnska mini značka, ktorá vyrába svoj vlastný rad hodiniek už viac