Technika

Reproduktory Heretic

Všetky tie audiofilské klišé, ktoré sme počuli už miliónkrát, sa na Heretic A614 naozaj vzťahujú, ale sú to jedny z tých vzácnych reproduktorov, ktoré poskytujú okamžitú zábavu. Ak ste prieberčivý audiofil, nájdete si veci, ktoré môžete vytknúť, ale to potom budete bez ohľadu na to, čo počúvate. Toto nebudú reproduktory pre vás.

Na tieto reproduktory sa môžete pozerať jedným z dvoch spôsobov – môžete byť vyberaví a poukazovať na drobnosti, ktoré nedokážu (ako pri každom druhom vyrobenom reproduktore), alebo sa môžete ponoriť do atmosféry a jednoducho si ich užiť. Aby som vám poskytol referenčný bod, z ktorého vychádzam (pretože tvrdenie, že reproduktor je „zábavný“, vám naozaj nedáva veľa podkladov…), môj krátky zoznam zábavných reproduktorov do 10 000 USD za pár je bez poradia nasledovný: Vandersteen 1C, JBL L-100 Century Classic, Magnepan SMG, MartinLogan CLS, Harbeth C7, Zu Dirty Weekends.

Reproduktory, ktoré nemusia byť nevyhnutne posledným slovom v oblasti audiofilských reproduktorov, ale také, s ktorými môžete sedieť celý večer, počúvať hudbu, skvele sa baviť a nemusíte zapájať audiofilskú časť svojho vedomia, ktorá cíti potrebu všetko rozpitvávať.

Text a Foto: www.thehereticspeaker.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Porsche Panamera 2024

Porsche Panamera 2024 debutuje s vyšším výkonom, upraveným dizajnom, modernizovanou kabínou a vylepšenými bezpečnostnými technológiami.

MB&F HM11 Architect

Hodinky HM11 Architect, novinka v modelovom rade MB&F, sa odkláňajú od rutiny a zároveň oslavujú DNA značky.

ARCH 1s

Spoločnosť ARCH Motorcycle založili Keanu Reeves a Gard Hollinger v roku 2011 s cieľom spochybniť vnímanie amerického motocykla.

OX Oceanix FROG300

Novinka OX Oceanix, model FROG300, je úplne novým pohľadom na potápačské hodinky, ktorý kladie do popredia ergonómiu,