Technika

Ressence Type 5 AIT

Potápačské hodinky sa v priebehu rokov stali čoraz schopnejšími, ale ich základná koncepcia sa už viac ako polstoročie v podstate nemení. Iste, materiály sa zlepšili, strojčeky sa stali presnejšími a hĺbka dosiahla takmer absurdné hodnoty, ktoré žiaden človek nikdy nebude schopný zažiť, ale myšlienka trojručného strojčeka vo vodotesnom puzdre pretrvala celé desaťročia.

Ressence je všetko, len nie tradičná hodinárska spoločnosť, a potápačské hodinky tejto značky Type 5, ktoré sa prvýkrát objavili v roku 2015, sú vybavené jedinečným olejom plneným displejom, ktorý zabezpečuje úplnú čitateľnosť pod akýmkoľvek uhlom počas pobytu pod vodou. Najnovším vydaním značky je spolupráca s Art In Time s názvom Ressence Type 5 AIT, ktorá rozširuje existujúcu sériu potápačských hodiniek Type 5 v limitovanej sérii 12 kusov, pričom jeden z exemplárov bude vydražený na charitatívnom podujatí v septembri a celý výťažok poputuje na konto Nadácie monackého kniežaťa Alberta II.

Od založenia značky v roku 2010 sú vizitkou značky Ressence jedinečné displeje na báze diskov a puzdrá plnené olejom. Hoci to pri pohľade na suchu vytvára pôsobivú vizuálnu estetiku, tento jedinečný prístup pravdepodobne ponúka najviac výhod pri aplikácii na potápačské hodinky a potápačské hodinky Type 5 naplno využívajú inovatívny a hyperčitateľný displej značky. S oficiálnou maloobchodnou cenou 35 500 EUR bude výroba modelu Ressence Type 5 AIT celosvetovo obmedzená na 12 exemplárov, pričom 11 verejne dostupných exemplárov sa bude predávať exkluzívne prostredníctvom Art In Time v Monaku a 12. exemplár sa bude dražiť na charitatívnom podujatí v septembri.

Text a Foto: ressencewatches.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Morgan Midsummer

Spoločnosti Pininfarina a Morgan sa spájajú pri tvorbe nového otvoreného karosárskeho vozidla Midsummer.

BMW XM Mystique Allure

BMW XM Mystique Allure je prvým vozidlom v histórii značky, pri ktorého návrhu boli použité materiály z oblasti vysokej

Aston Martin Vantage

Aston Martin s hrdosťou predstavil nový model Vantage ktorý je najnovším prírastkom v kultovej rodovej línii.

House of Sound

House of Sound je dom v New Yorku, kde sú prezentované najlepšie audio produkty od spoločností McIntosh…