Technika

Richard Mille RM 07-01

Z kolekcie Richard Mille pochádzajú tri nové hodinky z farebnej keramiky, ktoré zobrazujú talianske umelecké a architektonické hnutie Memphis Design z 80. rokov minulého storočia. Hodinky RM 07-01 z farebnej keramiky podčiarkujú kontrastné odtiene, tvary a materiály, ktoré odkazujú na myšlienku zábavy a ľahkosti. Richard Mille modernizuje slávne časy hnutia Memphis Design a talianskeho umenia, posilnené matnou textúrou, ktorú trom hodinkám prepožičiava keramika.

Farebné keramické hodinky Richard Mille vyžarujú nielen hravosť, ale sú aj pevne stavané. Ich základná doska vychádza z mikroplastovaného titánu triedy 5 s elektroplazmovou úpravou spojenou s precíznou rovinnosťou povrchu, aby sa zdokonalila funkčnosť prevodového ústrojenstva. Dokonca aj mostíky modelu RM 07-01 sú tiež z titánu triedy 5, mikroplastované a elektroplazmovo upravené. Skeletovaná základná doska a mostíky prešli overovacími testami, aby sa zabezpečila ich dostatočná pevnosť.

Jednou z hviezd farebných keramických hodiniek Richard Mille je rotor s premenlivou geometriou. Je navrhnutý tak, aby navíjal pružinu hodiniek podľa toho, ako je nositeľ aktívny. Jeho fungovanie môžu meniť tak, že na ňom posunú dve malé závažia a zaistia ich skrutkami. Keď sú tieto závažia bližšie k sebe, pružina hodiniek sa navíja rýchlejšie, ale ak sa posunú k vonkajším okrajom, spomalia spôsob navíjania pružiny. Hodinky sa tak môžu prispôsobiť aktivite používateľa.

Text a Foto: www.richardmille.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Alpine Alpenglow Hy4

Alpine Alpenglow H4 2024 je funkčné testovacie vozidlo, ktoré bude mať svoju premiéru na pretekoch Le Mans v júni

Morgan Midsummer

Spoločnosti Pininfarina a Morgan sa spájajú pri tvorbe nového otvoreného karosárskeho vozidla Midsummer.

BMW XM Mystique Allure

BMW XM Mystique Allure je prvým vozidlom v histórii značky, pri ktorého návrhu boli použité materiály z oblasti vysokej

Aston Martin Vantage

Aston Martin s hrdosťou predstavil nový model Vantage ktorý je najnovším prírastkom v kultovej rodovej línii.