Technika

Rockport Technologies

Spoločnosť Rockport Technologies začala svoju činnosť ako Payor Acoustics Inc. v roku 1984 s návrhom kompaktného satelitného/subwooferového reproduktorového systému. Uvedomili si, že dve oblasti s najväčšími stratami v analógovom reprodukčnom reťazci sú tam, kde dochádza k prevodu z mechanickej energie na elektrickú na prednom konci a potom späť na mechanickú (akustickú) energiu na reproduktore. Preto tieto dve miesta prevodu poskytujú najväčšiu príležitosť na zlepšenie zvukového systému a sú oblasťami, na ktorú spoločnosť viac ako 30 rokov zameriavala pozornosť.

Zakladateľ a hlavný konštruktér spoločnosti Rockport Technologies Andy Payor: „Spoločnosť Rockport Technologies bola prostriedkom na vyjadrenie mojej neutíchajúcej vášne pre hudbu. Je to realizácia náročnej technickej výzvy, ktorou je stvárnenie samotnej podstaty živého hudobného vystúpenia v domácom prostredí. Toto hľadanie sa začalo mojím prvým fonografom – historickým gramofónom Garrard zakúpeným z druhej ruky vo veku 11 rokov. Od okamihu, keď sa prenoska dotkla drážky, som bol očarený. Bol som skutočne požehnaný, že som mal možnosť venovať sa povolaniu, ktoré mi umožnilo zdieľať svoju vášeň pre hudbu s ostatnými.“

Spoločnosť Rockport Technologies vždy priťahovala zákazníkov, ktorí zdieľali vášeň pre hudbu a dokázali rozpoznať hodnotu elegantne spracovaného, technicky špičkového zariadenia, ktoré predovšetkým spríjemňuje hudobný zážitok. Konštrukcie sú neprekonateľné, pokiaľ ide o ich vnútornú hodnotu a kvalitu vyhotovenia, a práve to ich odlišuje od konkurencie. Výrobky Rockport Technologies sú navrhnuté s ohľadom na výkon ako primárne kritérium a  zákazníkmi boli vždy tí, ktorí túžia vlastniť zvukový komponent, ktorý jasne prekonáva konkurenciu, preukazuje technickú dokonalosť a nadštandardnú kvalitu vyhotovenia, ale predovšetkým ich približuje k hudbe.

Text a Foto: rockporttechnologies.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Morgan Midsummer

Spoločnosti Pininfarina a Morgan sa spájajú pri tvorbe nového otvoreného karosárskeho vozidla Midsummer.

BMW XM Mystique Allure

BMW XM Mystique Allure je prvým vozidlom v histórii značky, pri ktorého návrhu boli použité materiály z oblasti vysokej

Aston Martin Vantage

Aston Martin s hrdosťou predstavil nový model Vantage ktorý je najnovším prírastkom v kultovej rodovej línii.

House of Sound

House of Sound je dom v New Yorku, kde sú prezentované najlepšie audio produkty od spoločností McIntosh…