Technika

Škoda Roadiaq

Nový študentský automobil Škoda napĺňa koncept Let’s explore: deviatym unikátnym automobilom vytvoreným v rámci tradičného vlajkového projektu Odborného učilišťa Škoda Auto je Škoda Roadiaq. Týmto multifunkčným karavanom s mobilnou kanceláriou 29 zúčastnených študentov dokonale vystihlo ducha objavovania, ktorý je pre značku Škoda typický. Roadiaq je udržateľné, plne elektrické vozidlo s pohonom všetkých kolies, ktoré môžu digitálni nomádi využívať na cestovanie, prácu a zábavu. Môžu si užívať nezávislosť mimo vychodených ciest a nechať sa ním odviezť kamkoľvek chcú.

Deviate študentské auto značky Škoda má všetko, čo moderná mobilná kancelária potrebuje: trvalé pripojenie na internet, 27-palcový monitor a dokovaciu stanicu. Napriek tomu sa Škoda Roadiaq v niekoľkých jednoduchých krokoch premení z pracovného priestoru na obytný priestor s posteľou a malou kuchynkou. Študenti z odborného učilišťa Škoda Auto mali veľkú podporu pri premene štandardného Enyaqa na auto svojich snov. Počas celého procesu im svojimi odbornými znalosťami pomáhali ich učitelia a odborníci z mnohých oddelení Škoda Auto, ako aj externí špecialisti na prestavbu obytných vozidiel. Od roku 2014 už deviaty študentský automobil Škoda opäť dokazuje vysokú úroveň vzdelávania a odbornej prípravy v Mladej Boleslavi. Stredné odborné učilište Škoda Auto je súčasťou Škoda Academy, ktorá v apríli 2023 oslávila desiate výročie svojho vzniku.

Text a Foto: www.skoda-storyboard.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Richard Mille RM 07-01

Richard Mille uvádza tri nové hodinky z farebnej keramiky, ktoré zobrazujú talianske umelecké a architektonické hnutie Memphis Design.

Aston Martin DB5

Po šiestich desaťročiach je Aston Martin DB5 naďalej jedným z najikonickejších a najrozpoznateľnejších automobilov na svete.

Rudis Sylva RS23

Hodinky Rudis Sylva Harmonious Oscillator RS 23 sú k dispozícii v limitovanej edícii 8 kusov v titánovej farbe a 8 kusov

QUAD Revela

Séria QUAD Revela je nová pozoruhodná séria reproduktorov od spoločnosti QUAD – tvorcov „The Closest Approach To The

Solar Airship One

Spoločnosť Euro Airship vyvíja vzducholoď Solar Airship One, ktorá plánuje obletieť viac ako 25 krajín počas 20 dní

IWC Big Pilot’s Watch

Hodinky Big Pilot’s Watch od spoločnosti IWC Schaffhausen a trieda G od spoločnosti Mercedes-Benz majú podobnú históriu.