Technika

Škoda Vision 7S

Praktická, užívateľsky prívetivá a v znamení trvalej udržateľnosti. Štúdia ŠKODA VISION 7S ctí tradičné hodnoty značky ŠKODA, ale predstavuje ich v celkom novej podobe. Elektromobil postavený na modulárnej platforme MEB totiž ako prvý dostáva celkom nový dizajnový jazyk, ktorý sa pre budúce vozidlá ŠKODA stane charakteristickým.

ŠKODA AUTO plánuje do roku 2026 predstaviť celkovo tri nové plne elektrické modely: okrem sedemmiestneho rodinného vozidla vychádzajúceho zo štúdie VISION 7S to budú aj kompaktné SUV a malý automobil. Do roku 2030 chce ŠKODA AUTO v Európe dosiahnuť vyše 70-percentný podiel čisto elektrických modelov. Vo fáze prechodu na eMobilitu však ŠKODA posilňuje aj svoje produktové portfólio vysoko účinných spaľovacích motorov a v druhej polovici budúceho roku predstaví novú generáciu modelov SUPERB a KODIAQ. V roku 2024 bude nasledovať modernizovaná OCTAVIA.

Pripravované elektrické novinky spojí nový dizajnový jazyk, ktorý VISION 7S predstavuje. Vyznačuje sa robustným vzhľadom, funkčnosťou a autentickosťou. Jeho charakteristickou súčasťou sa stáva čelná maska Tech-Deck Face, ktorá je modernou interpretáciou tradičnej masky chladiča vozidiel ŠKODA. Oproti doterajšiemu prevedeniu je nová maska výrazne plochejšia a širšia, jej rebrá sú nahradené tmavým sklom, ktoré zakrýva senzory vozidla. Tech-Deck Face tak prispieva k celkovo ešte vyladenejším aerodynamickým tvarom ako doposiaľ.

Text a Foto: www.skoda-storyboard.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Bugatti Tourbillon

Nové Bugatti Tourbillon s výkonom 1 775 koní – úplne nový nástupca modelu Chiron pomenovaný podľa…

Fiat Grande Panda

Fiat Grande Panda je skôr prírastkom do rodiny než náhradou za súčasnú Pandu, ktorá bude v ponuke do

Aston Martin DBX707

Ústredným prvkom nového modelu Aston Martin DBX707 je komplexná modernizácia interiéru a nová výrazná architektúra kabíny.